Pareigūnai sakė, kad ši dviguba sėkmė tapo skaudžiu smūgiu IS vadovybei, taip pat džihadistų logistikos grandžiai. Kaip teigiama, „Islamo valstybė“ pastarosiomis savaitėmis patyrė daugiau akivaizdžių nesėkmių.
Irako prezidento sūnus ir kurdų autonominio regiono žvalgybos vadas Masrouras Barzanis sakė, kad pešmergų puolimas pralaužė Sindžaro kalno apsiaustį.
Apie 8 tūkst. kurdų sukarintų pajėgų kovotojų (pešmergų) surengė dvi dienas trukusį puolimą Sindžaro regione, palaikomi smūgių iš oro, kurie buvo vieni smarkiausių nuo JAV vadovaujamos koalicijos aviacijos kampanijos pradžios prieš keturis mėnesius.
Irako prezidento sūnus ir kurdų autonominio regiono žvalgybos vadas Masrouras Barzanis sakė, kad pešmergų puolimas pralaužė Sindžaro kalno apsiaustį.
„Pešmergų pajėgos pasiekė Sindžaro kalną; kalno apsiaustis buvo nutraukta“, – jis sakė žurnalistams iš operacijų centro netoli sienos su Sirija.
Pešmergai nurodė atkovoję aštuonis kaimus ir nukovę apie 80 IS kovotojų per pradinį puolimo etapą, kai jų pajėgos pajudėjo iš Rabijos miestelio prie sienos su Sirija ir Zumaro prie Mosulo vandens saugyklos.
Trečiadienį jie neteko septynių kovotojų Kasridžo kaime, kai nesugebėjo sustabdyti mirtininko, įsirėžusio sprogmenų prikrautu automobiliu į kurdų kovotojų koloną, ten esantys kariškiai sakė naujienų agentūrai AFP.
„Ši operacija yra didžiausias puolimas prieš IS – ir pats sėkmingiausias“, – sakoma M.Barzanio biuro pranešime.
Dėl rugpjūtį prasidėjusio niokojančio IS puolimo prieš jazidų religinę mažumą Sindžaro regione dešimtys tūkstančių žmonių buvo priversti palikti savo namus. Ta ataka buvo viena iš priežasčių, paskatinusių JAV prezidentą Baracką Obamą rugsėjį pradėti bombardavimo iš oro kampaniją.
Dėl rugpjūtį prasidėjusio niokojančio IS puolimo prieš jazidų religinę mažumą Sindžaro regione dešimtys tūkstančių žmonių buvo priversti palikti savo namus.
Baimindamiesi, kad taps genocido taikiniais, dešimtys tūkstančių kurdiškai kalbančių jazidų pabėgo į Sindžaro kalnus ir ten įstrigo per didelę vasaros kaitrą, neturėdami maisto ir vandens atsargų.
Kurdų kovotojai – daugiausiai iš Sirijos – pralaužė pirmąją apsiaustį, bet vėliau IS priešininkų pajėgos nesugebėjo išlaikyti savo pozicijų lygumoje ir rugsėjo pabaigoje atsitraukė į kalnus.
Pešmergų vadas tame regione sakė, kad kovotojai pasiekė kalną ir kontroliuoja kelią, kuriuo žmonės galės atsitraukti, todėl apsiaustis faktiškai buvo nutraukta. Manoma, kad ant Sindžaro kalnagūbrio tebėra likę keli tūkstančiais žmonių.
„Rytoj dauguma žmonių nusileis nuo kalno“, – kovotojų vadas Mohamedas Kojaras sakė AFP telefonu, aiškindamas, kad pastarasis puolimas atvėrė koridorių prie kalno šiaurės rytinės dalies.
Tačiau vienas ant kalno esantis jazidų lyderis sakė dar nepastebėjęs į pagalbą ateinančių kurdų pajėgų. Vienas pešmergų vadas paaiškino, kad žmonių evakuaciją bus galima pradėti tik penktadienį.