Teheranas ne kartą grasino uždaryti Ormūzo sąsiaurį – vartus į naftos turtingą Persijos įlanką, jeigu Izraelis užpultų Irano branduolinius objektus.
Jungtinės Valstijos, Didžioji Britanija, Prancūzija ir kelios Artimųjų Rytų valstybės šią savaitę Persijos įlankoje dalyvauja pratybose – mokosi išminuoti minas, kurias, gali padėti Teheranas arba sukilėlių grupuotės, siekdamos sutrikdyti tanklaivių eismą sąsiauryje.
Irano suremontuotas povandeninis laivas „Tareq-901“ ir eskadrinis minininkas „Sahand“ buvo nuleisti į vandenį aukščiausiojo lyderio ajatolos Ali Khamenei nurodymu, pranešė naujienų agentūra IRNA.
Tuo tarpu A.Khamenei antradienį lankėsi kitoje šalies dalyje esančiame Novšaho mieste, kur stebėjo kadetų pratybas, kurių metu šie dėjo minas, vadavo užgrobtus laivus ir naikino „priešų“ laivus, skelbiama oficialioje lyderio svetainėje.
„Ginkluotosios pajėgos privalo pasiekti tokį pajėgumo lygį, kad niekas negalėtų užpulti tvirtos šalies sienos ir brangių Irano žmonių“, – sakė A.Khamenei kariuomenės vadams.
Remiantis pelno nesiekiančia organizacija „Nuclear Threat Initiative“, Irano turimi „Tareq“ klasės povandeniniai laivai yra dyzeliniai elektrolaiviai, pagaminti Rusijoje dešimtojo dešimtmečio pradžioje.
Sekmadienį Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pareiškė, jog Teheranas yra priartėjęs prie branduolinės bombos sukūrimo, taip sukeldamas būgštavimų dėl galimo Izraelio smūgio. Tuo tarpu Iranas tvirtina, kad jo branduolinė programa yra išskirtinai taikaus pobūdžio.
Irano pareigūnai viešai nerodė susijaudinimo dėl JAV karinio jūrų laivyno pratybų.
„Šios pratybos yra gynybinio pobūdžio pratybos ir mes jose neįžvelgiame jokios grėsmės“, – sakė Islamo Revoliucinės gvardijos pajėgų vadas Mohammads Ali Jafari vietos korespondentams.