Amerikiečių prezidentas Donaldas Trumpas, kuris, regis, priartėjo prie pralaimėjimo antradienio įvykusiuose rinkimuose savo varžovui demokratui Joe Bidenui, 2018 metais išvedė JAV iš istorinio branduolinio susitarimo su Teheranu. Nuo to laiko Vašingtonas taiko Teheranui „maksimalaus spaudimo“ politiką ir griežtas sankcijas.
„Tikimės, kad trejų metų patirtis išmokys kitą Amerikos administraciją laikytis įstatymų ir reglamentų bei sugrįžti prie įsipareigojimų vykdymo“, – per televiziją transliuotoje kalboje pabrėžė H.Rouhani.
„Mūsų žmonės pastaruosius trejus metus kentėjo nuo ekonominio terorizmo ir demonstravo beprecedentį atsparumą bei kantrybę“, – pridūrė prezidentas.
Anot H.Rouhani, Iranas „ir toliau demonstruos atsparumą bei kantrybę, kol kita pusė paklus įstatymams ir reglamentams“.
Šiitiška respublika tikisi, kad „tie, kas įveda sankcijas, supranta, kad jų pasirinktas kelias buvo neteisingas ir kad jie bet kokiu atveju nepasieks savo tikslų“.
Iraniečių pareigūnai pareiškė, kad dėmesį sutelks į naujos JAV administracijos politiką, o ne į tai, kas konkrečiai taps prezidentu.
Teheranas taip pat pabrėžė, kad Vašingtonui nusprendus sugrįžti prie branduolinės sutarties vykdymo Iranas lauktų iš JAV kompensacijos už žalą, padarytą dėl išstojimo, taip pat „garantijų“, kad tokia situacija nebepasikartos.
Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei antradienį pareiškė, kad rinkimai JAV „neturės jokio poveikio“ Teherano politikai Vašingtono atžvilgiu.
J.Bidenas pažadėjo eiti „patikimu keliu grįžimo prie diplomatijos [su Iranu] link“, jei laimės prezidento postą. Demokratų kandidatas taip pat užsiminė apie galimybę sugrįžti prie branduolinės sutarties, sudarytos 2015 metais, kuomet jis ėjo viceprezidento pareigas Baracko Obamos administracijoje.