„JAV ir jų sąjungininkės turėtų nutraukti savo veidmainišką absurdą apie Irano raketas“, – parašė Irano užsienio reikalų ministras Javadas Zarifas socialiniame tinkle „Twitter“.
„Faktai kalba patys už save. Tai jos už šimtus milijardų dolerių parduoda ginklus jemeniečių skerdynėms“, – pridūrė J.Zarifas, kalbėdamas apie Saudo Arabijos vadovaujamą ir Vakarų palaikomą kampaniją prieš Jemeno sukilėlius.
Po šio tekstu J.Zarifas paskelbė ginklų eksporto į Saudo Arabiją nuo 2013 iki 2017 metų schemą, remdamasis Stokholmo tarptautinio taikos tyrimų instituto (SIPRI) duomenimis.
JAV Rijadui pardavė 61 procentą Saudo Arabijos įsigytų ginklų, Didžioji Britanija – 23 procentus, o Prancūzija – 4 procentus, rodo schema.
JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo trečiadienį paragino JT Saugumo Tarybą imtis baudžiamųjų priemonių prieš Teheraną, siekiant pažaboti jo balistinių raketų programą, anot Vašingtono, keliančią grėsmę regione ir už jo ribų.
Antradienį Iranas patvirtino, kad išbandė raketą ir pakartojo, kad ir toliau tęs savo balistinių raketų programą, nepaisant Vakarų priekaištų.
Paryžius ir Londonas pripažino, kad Teherano atliktas bandymas buvo „provokuojamas“, bet paragino verčiau pradėti dialogą su Iranu, o ne imtis sankcijų.
Iranas nutraukė didžiąją dalį savo branduolinės programos, pasirašęs istorinį 2015 metų susitarimą su galingosiomis šalimis, tačiau tęsia balistinių raketų programą.
Sudarius šį susitarimą JT Saugumo Taryba paskelbė 2231-ąją rezoliuciją, raginančią Iraną susilaikyti nuo raketų, galinčių nešti branduolines kovines galvutes, bandymų, bet Teheranui apskritai nėra uždrausta bandyti savo raketas.
Teheranas sako nesiekiantis turėti branduolinių ginklų ir tvirtina, kad jo balistinių raketų programa yra gynybinio pobūdžio ir neprieštarauja rezoliucijai.