„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Iranas reikalauja Jungtinės Karalystės paleisti Gibraltare sulaikytą tanklaivį

Iranas penktadienį pareikalavo Jungtinės Karalystės nedelsiant paleisti Gibraltare sulaikytą tanklaivį ir apkaltino Londoną veikiant Jungtinių Valstijų prašymu.
Gibraltare sulaikytas Irano tanklaivis
Gibraltare sulaikytas Irano tanklaivis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Užsienio reikalų ministerijos aukšto rango pareigūnas per susitikimą su britų ambasadoriumi Robu Macaire‘u, iškviestu išklausyti oficialaus protesto, „JK veiksmus pavadino nepriimtinais“, sakoma ministerijos pareiškime.

Pareigūnas „paragino tuojau pat paleisti tanklaivį, turint omenyje, kad jis, remiantis šiuo metu prieinama informacija, buvo sulaikytas paprašius JAV“, nurodoma pareiškime.

Gibraltaro – Britanijos valdos Pirėnų pusiasalio pietuose – pareigūnai sakė įtariantys, kad tanklaivis gabeno neperdirbtą naftą į Siriją, taip pažeisdamas Europos Sąjungos sankcijas.

330 m laivą „Grace 1“ anksti ketvirtadienį sustabdė Gibraltaro policininkai ir muitininkai, padedant britų karališkųjų jūrų pėstininkų komandai. Laivas sustabdytas opiu ES ir Irano santykiams metu, kai blokas svarsto, kaip reaguoti į Teherano pranešimą, kad jis ketina viršyti urano sodrinimo limitą.

Laivas buvo sulaikytas 4 km į pietus nuo Gibraltaro, rajone, kurį Gibraltaras laiko Britanijos, o Ispanija – savo vandenimis. Į jį buvo išsilaipinta jam sulėtinus greitį rajone, kur laivybos agentūros vežioja į laivus prekes.

„Turime priežasčių manyti, kad „Grace 1“ gabeno neperdirbtos naftos krovinį į Banijaso perdirbimo gamyklą Sirijoje, – sakė Gibraltaro vyriausiasis ministras Fabianas Picardo.

„Ta perdirbimo gamykla priklauso subjektui, kuriam taikomos Europos Sąjungos sankcijos Sirijai, – sakė F. Picardo. – Sulaikėme laivą ir jo krovinį.“

Ispanijos užsienio reikalų ministras Josepas Borrellis žurnalistams sakė, kad tanklaivis buvo sulaikytas gavus atitinkamą Jungtinių Valstijų prašymą.

VIDEO: Gibraltare sulaikytas supertanklaivis: gabeno naftą Sirijai?

ES sankcijos Sirijai galioja nuo 2011 metų pabaigos. 28 valstybių blokas sankcijas taiko ir 277 Sirijos pareigūnams, įskaitant vyriausybės ministrus, dėl jų vaidmens „smurtinėse represijose“ prieš civilius.

ES įšaldė maždaug 72 subjektų turtą, paskelbė embargą Sirijos naftai, suvaržė investicijas ir įšaldė Sirijos centrinio banko turtą bloko teritorijoje.

Tanklaivis buvo sulaikytas kelios dienos po to, kai Iranas paskelbė, jog viršys urano sodrinimo limitą, numatytą 2015 metų tarptautiniame susitarime dėl šalies branduolinės programos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs