„Viena vertus, ji (H.Clinton) jaudinasi dėl demokratijos būklės Irane, antra vertu, ji teikia kuo didžiausią karinę pagalbą šalims, kur nė karto nebuvo surengti rinkimai“, – pareiškė M.J.Larijanis, Irano parlamento pirmininko brolis, interviu televizijai CNN.
Taip jis atsakė į H.Clinton pareiškimą, kad Islamo revoliucijos sargybinių korpusas išstumia iš valdžios Irano vyriausybę, ir Iranas netrukus gali tapti karine diktatūra.
Pasak M.J.Larijanio, Revoliucinės gvardijos korpusas turi plačių „verslo interesų“ Irane, bet atsako už savo veiksmus šalies teismų ir įstatymų leidžiamajai valdžiai.
„Sargybinių korpusas yra mūsų gynybos sistemos dalis, jie turi teisėtą statusą, jie turi teisėtą vadovybę, ir jie pagal įstatymą atsako už savo veiksmus parlamentui“, – sakė Irano politikas žurnalistams.
Drauge M.J.Larianis pareiškė, kad jo šalis yra „didžiausia ir vienintelė demokratija Artimuosiuose Rytuose“.
Jis pažymėjo, kad visą savaitę aiškino Irano poziciją Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių taryboje Ženevoje, kur JAV, Didžioji Britanija, Prancūzija ir kitos šalys smarkiai puolė žmogaus teisių pažeidimus Teherane, taip pat pritarė siūlymui įvesi naujas tarptautines sankcijas Iranui už jos branduolines ambicijas.
„Tai tiesa, kad JAV ir kai kurios kitos Vakarų šalys išsakė savo kritiką mums, bet žymiu mastu tai buvo ne daugiau nei klišės“, – pažymėjo M.J.Larijanis.