„Mažiausiai 966 asmenims, – tai didžiausias skaičius per daugiau kaip du dešimtmečius, buvo įvykdyta mirties bausmė“, – sakė Ahmedas Shaheedas JT Žmogaus teisių tarybai Ženevoje.
2014 metais Irane egzekucija įvykdyta 753 žmonėms.
Nuo 2005 iki 2015 metų mirtimi nubausti „mažiausiai 73 nepilnamečiai nusikaltėliai“, iš jų 16 – vien tik per dvejus pastaruosius metus.
„Mirtininkų eilėje dar apie 160 laukia tos pačios lemties“, – sakė jis aukščiausiajam JT žmogaus teisių gynimo organui.
Žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“ sausį paskelbtoje ataskaitoje griežtai sukritikavo Iraną kaip daugiausia egzekucijų nepilnamečiams nusikaltėliams įvykdančią valstybę pasaulyje.
Specialusis JT įgaliotinis Iranui taip pat išreiškė susirūpinimą dėl to, kad šiais metais tebėra įkalinti mažiausiai 47 žurnalistai ir socialinės žiniasklaidos aktyvistai, 2015 metais uždaryta daugiau kaip 270 interneto kavinių, neva keliančių „grėsmę visuomenės normoms ir vertybėms“.
„Amnesty International“ apkaltino Iraną ir tarptautinės teisės pažeidimu už baudžiamosios teisės spragą, leidžiančią teisėjui devynmetėms mergaitėms ir 15-mečiams berniukams taikyti visišką baudžiamąją atsakomybę – potencialai net mirties bausmę.
Pirmadienį A.Shaheedas pabrėžė šią aplinkybę ir paragino Irano vyriausybę „padidinti baudžiamosios atsakomybės amžių iki 18 metų, nediskriminuojant nei vaikinų, nei merginų“.