„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Irane sulaikytas JAV pilietis siekdamas būti paleistas paskelbė bado streiką

Irane įkalintas Jungtinių Valstijų pilietis paskelbė nuo pirmadienio pradedantis septynių dienų bado streiką ir paprašė prezidento Joe Bideno skirti daugiau dėmesio jo atvejui.
Siamakas ir Baqueras Namazi
Siamakas ir Baqueras Namazi / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Viskas, ko aš noriu, pone, yra viena minutė jūsų laiko per dieną ateinančias septynias dienas, skirta JAV įkaitų Irane vargams“, – atvirame laiške J.Bidenui rašė Siamakas Namazi. – Tik Jungtinių Valstijų prezidentas turi galią sugrąžinti mus namo, jei tik panorės tai padaryti.“

Iraniečių kilmės S.Namazi buvo suimtas 2015 metų spalio mėnesį dėl kaltinimų bandymu nuversti klerikalinę valstybę, kuriuos jis neigia.

Jo tėvas Baqueras Namazi, buvęs UNICEF pareigūnas, buvo sulaikytas, kai atskrido siekti jo išlaisvinimo. Spalį B. Namazi buvo leista išvykti iš Irano dėl medicininių priežasčių.

Tuo metu S.Namazi kuriam laikui buvo paleistas, tačiau vėliau grįžo į liūdnai pagarsėjusį Teherano Evino kalėjimą. Jam ten būnant, kalėjime buvo kilęs žmonių aukų pareikalavęs gaisras.

Jis pradėjo bado streiką per penkių kitų amerikiečių paleidimo 2016-aisiais metines. Šie amerikiečiai buvo paleisti Iranui ir JAV įgyvendinant denuklearizacijos susitarimą, kuriam tarpininkavo tuometinis JAV prezidentas Barackas Obama.

B.Obamos įpėdinis Donaldas Trumpas pasitraukė iš susitarimo, tačiau per apsikeitimus kaliniais išlaisvino dar du Irane laikytus amerikiečius.

„Mano pagrobėjai mėgsta erzinti mane dėl šio fakto sakydami, pavyzdžiui: „Kaip tavo mylima Amerika gali būti tokia beširdė? Ne vienas, o du JAV prezidentai išlaisvino kitus, o tave paliko!“ – laiške rašė S.Namazi.

J.Bideno administracija siekė atkurti branduolinį susitarimą ir aiškiai nurodė, kad jis negali būti vykdomas be įkalintų amerikiečių paleidimo.

Tačiau JAV prezidentas pripažino, kad po kruopščių derybų susitarimas faktiškai žlugo, o dėmesys sutelkiamas į Irane slopinamus didelius protestus, kuriuos išprovokavo liūdnai pagarsėjusios moralės policijos suimtos moters mirtis.

„Šiandien visas pasaulis mato, kaip žiauriai šis režimas gali reaguoti į tuos, kas drįsta reikalauti savo pagrindinių teisių“, – teigė S.Namazi.

Irano vyriausybė paprastai nepripažįsta dvigubos pilietybės ir šeštadienį paskelbė apie mirties bausmės įvykdymą Irano ir Jungtinės Karalystės piliečiui Alirezai Akbari, kuris buvo apkaltintas šnipinėjimu britų žvalgybai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų