Iraniečiai mini 44-ąsias Islamo revoliucijos metines

Po kelis mėnesius trukusių antivyriausybinių protestų dešimtys tūkstančių iraniečių šeštadienį išėjo į gatves Teherane ir kituose miestuose paminėti 44-ųjų Islamo revoliucijos metinių.
Irano vėliava
Irano vėliava / 123RF.com nuotr.
Temos: 1 Iranas

Pastaruosius dvejus metus Vakarų palaikomo šacho nuvertimas 1979-aisiais buvo minimas daugiausia pravažiuojant su transporto priemonėmis ir motociklais dėl COVID-19 apribojimų.

Tačiau šiemet daugybė vėliavomis mojuojančių žmonių, nepaisydami žemos oro temperatūros, pėsčiomis keliavo į žymiąją sostinės Azadi (Laisvės) aikštę.

Jie skandavo šūkius „Šalin JAV“, „Šalin Izraelį“, „Šalin Jungtinę Karalystę“ ir „Šalin išdaviką Saudą“, sakė naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Balistinės raketos „Sejjil“ ir dronai „Shahed 136“ buvo demonstruojami aplink aikštę, kurioje vėliau į minią turėtų kreiptis prezidentas Ebrahimas Raisi.

Valstybinė televizija pranešė, kad šventiniai renginiai vyko 1 400 miestų ir miestelių visoje šalyje, ir parodė filmuotą medžiagą apie didelius mitingus Isfahane, Mašhade, Širazo ir Tebrizo miestuose.

Žmonės nešiojo Irano aukščiausiojo lyderio ajatolos Ali Khamenei, taip pat Islamo respublikos įkūrėjo ajatolos Ruhollah Khomeini ir gerbiamo generolo Qasemo Soleimani, kuris žuvo 2020 metų sausį per JAV aviacijos smūgį Bagdado oro uoste, portretus.

Jie taip pat laikė plakatus su užrašais „Laikysimės iki galo“, „Vieningas, stiprus ir stabilus Iranas“ ir „Paklūstame lyderiui“.

Iškilmės minimos tą dieną, kai praėjus 10 dienų po to, kai 1979 metų vasario mėnesį iš tremties grįžo šiitų dvasininkas A.Khomeini ir vadovavo sukilimui, žlugo šacho vyriausybė.

Irano šachas Mohammadas Reza Pahlavi jau buvo pabėgęs iš Irano tų pačių metų sausį, po kelis mėnesius trukusių protestų prieš jo valdymą.

Šiemet minėjimai vyksta Irane, kur nuo rugsėjo 16 dienos, kai areštinėje mirė 22 metų Irano kurdė Mahsa Amini, suimta už tariamą Islamo respublikos moterų aprangos taisyklių pažeidimą, visoje šalyje vyksta protestai.

Pareigūnų teigimu, per protestus, kuriuos jos paprastai vadina riaušėmis, žuvo šimtai žmonių, įskaitant dešimtis saugumo darbuotojų.

Tūkstančiai iraniečių, įskaitant visuomenės veikėjus, žurnalistus ir teisininkus, buvo suimti, tačiau daugelis jų neseniai buvo paleisti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų