Reperis išgarsėjo savo dainų tekstais apie 22 metų Irano kurdės Mahsos Amini mirtį areštinėje, kai 2022 metų rugsėjį ji buvo sulaikyta vadinamosios moralės policijos dėl įtariamo šalies moterų aprangos kodo pažeidimo.
„Salehi mirties nuosprendis buvo panaikintas“, – socialiniame tinkle „X“ paskelbtame pranešime teigė A. Raisianas ir pridūrė, kad Irano aukščiausiasis teismas nurodė atnaujinti procesą.
Jis taip pat sakė, kad teismas nustatė, jog ankstesnė T. Salehi skirta šešerių metų ir trijų mėnesių kalėjimo bausmė buvo per griežta.
Balandį Irano teismas nuteisė T. Salehi mirties bausme už „korupciją žemėje“, tuomet sakė A. Raisianas. Advokatas teigė, kad reperis taip pat buvo pripažintas kaltu dėl „prisidėjimo prie maišto, susirinkimų ir sąmokslo, prieš valstybę nukreiptos propagandos ir raginimo kelti riaušes“.
33 metų T. Salehi buvo sulaikytas 2022-ųjų spalį, po to, kai išreiškė palaikymą demonstracijoms, kilusioms po M. Amini mirties.
Balandį Isfahano miesto Revoliucinio teismo paskelbtas mirties nuosprendis sukėlė sumaištį, net Irano valstybinei naujienų agentūrai IRNA ir teismams oficialiai jo nepatvirtinus.
Ši žinia greitai sulaukė tarptautinės kritikos iš Jungtinių Valstijų ir Jungtinių Tautų ekspertų, kurie nuosprendį pasmerkė kaip požymį, kad Teheranas toliau slopina bet kokį nepritarimą valdžiai.
Praėjusių metų lapkritį T. Salehi buvo paleistas iš kalėjimo, kuriame praleido metus dėl kaltinimų, kurie, pasak jo šalininkų, buvo grindžiami atlikėjo muzika ir dalyvavimu protestuose.
Viename vaizdo įraše jis repavo apie M. Amini, sakydamas: „Kažkieno nusikaltimas buvo šokti su jos plaukais vėjyje.“ Kitame posme jis pranašauja Irano teokratijos žlugimą.
Netrukus po paleidimo į laisvę T. Salehi vėl buvo pasiųstas į kalėjimą po to, kai vaizdo įraše pareiškė, kad kalinimo metu buvo kankinamas.
Tuo metu valstybinė žiniasklaida paskelbė vaizdo įrašą, kuriame jis atsiprašo už savo žodžius – šis pareiškimas greičiausiai buvo padarytas per prievartą. Vėliau 2023 metais teismas T. Salehi skyrė daugiau nei šešerius metus kalėjimo.
Jungtinių Tautų tyrėjai teigia, kad Teheranas yra atsakingas už M. Amini mirtį ir kaltina institucijas smurtu malšinus iš esmės taikius protestus. Per kelis mėnesius trukusį saugumo susidorojimą su demonstrantais žuvo daugiau kaip 500 žmonių ir daugiau kaip 22 tūkst. buvo sulaikyti.