Buvęs šalies prezidentas ir Irano Ekspertų Asamblėjos vadovas Akbaras Hashemis Rafsanjanis pareiškė protestą A.Khamenei dėl M.Ahmadinejado teiginių apie ajatolos šeimos praeityje gautas finansines privilegijas.
Antros prezidento kadencijos siekiantis M.Ahmadinejadas šiuos kaltinimus, transliuotus per valstybinę televiziją, pareiškė per audringus debatus su savo pagrindiniu varžovu, nuosaikių pažiūrų buvusiu ministru pirmininku Miru Hosseinu Mousaviu.
Netgi tuo atveju, jeigu aš nekreipsiu į tai dėmesio, dalis žmonių, grupių ir partijų neabejotinai nebepakęs tokios situacijos ir sukels socialinius neramumus, – pagrasino A.H.Rafsanjanis.Įtūžęs A.H.Rafsanjanis tuoj pat parašė laišką ajatolai A.Khamenei. Šiame laiške, kuris buvo paskelbtas keliuose dienraščiuose, sakoma, kad šalies dvasinis lyderis asmeniškai turi nurodyti M.Ahmadinejadui, kad šis atsiimtų savo pastabas.
„Aš taip pat paprašiau valstybinės televizijos skirti laiko, kad, remiantis įstatymu, galėčiau apginti tuos, kurie kaltinami, tačiau mano prašymas nebuvo patenkintas, o (aukščiausias) lyderis nusprendė tylėti“, – rašo A.H.Rafsanjanis.
„Netgi tuo atveju, jeigu aš nekreipsiu į tai dėmesio, dalis žmonių, grupių ir partijų neabejotinai nebepakęs tokios situacijos ir sukels socialinius neramumus, kurių pavyzdžius galėjome matyti masiniuose mitinguose gatvėse ir universitetuose“, – rašoma laiške.
A.H.Rafsanjanis pareiškė, kad M.Ahmadinejado „neatsakingos ir neteisingos pastabos“ buvo panašios į „geliančias šventeivų ir prieš revoliuciją nusistačiusių asmenų pastabas pirmaisiais Islamo revoliucijos metais“.
A.H.Rafsanjanis, kuris pralaimėjo M.Ahmadinejadui 2005 metų prezidento rinkimuose, paragino A.Khamenei išspręsti šį kivirčą, kuris yra dar vienas šmeižto pavyzdys per šią rinkimų kampaniją.
„Prašau jūsų Šventenybės, pagal savo padėtį, atsakomybę ir asmenybę, spręsti šią problemą ir pasielgti taip, kaip jūs manote esant teisinga, kad būtų imtasi efektyvių veiksmų maištui eliminuoti“, – sakoma laiške.
Tokie laiškai ajatolai A.Khamenei itin retai rašomi Islamo respublikoje, kurioje aukščiausiasis lyderis tuo pačiu yra ir didžiausias autoritetas, turintis galutinio žodžio teisę sprendžiant strateginius klausimus.
Irano prezidento rinkimai vyks birželio 12 dieną.