Teheranas dėl mokslininkų mirčių kaltina Jungtines Valstijas ir Izraelį. Šios valstybės esą taip siekia sužlugdyti Irano branduolinę programą. Amerikiečiai viską neigia. Izraeliečiai taip pat neprisipažįsta, bet leidžia suprasti, kad visko gali būti. O opozicinės Irano grupės įsitikinusios, kad šalies režimas kartais pats nužudo su branduoline programa susijusius ar net nesusijusius mokslininkus disidentus ir dėl žmogžudysčių apkaltina Vakarus.
- 2007-ųjų pradžioje žuvo Irano Isfahano atominėje elektrinėje dirbantis branduolinės energetikos mokslininkas Ardeshiras Hassanpouras. Šalies spauda skelbė, kad mokslininkas žuvo „apsinuodijęs dujomis“.
- 2007-aisiais Turkijoje dingo į atsargą išėjęs Irano generolas Ali Reza Asgari, vadovaujantis Irano revoliucinei gvardijai. Vakarų žiniasklaidoje rašyta, esą A. R. Asgari pabėgo iš Irano ir savanoriškai bendradarbiavo su Vakarų žvalgybos agentūromis. Bet Iranas 2009-aisiais pareiškė turįs informacijos, kad A. R. Asgari yra kalinamas Izraelio kalėjime.
- 2009-ųjų birželį per piligriminę kelionę į Meką dingo Irano branduolinių technologijų mokslininkas Sharamas Amiri. Netrukus paaiškėjo, kad vyras yra Amerikoje. Būdamas JAV S. Amiri paviešino du vienas kitam prieštaraujančius vaizdo įrašus. Viename iš jų tvirtino buvęs pagrobtas CŽV, kitame neigė savo pagrobimą. Kiek vėliau S. Amiri viešai pakartojo buvęs pagrobtas, tikino „pabėgęs“ nuo CŽV ir sugrįžęs į Iraną.
- 2010-ųjų lapkritį pravažiuojančio motociklininko prie automobilio pritvirtinta magnetinė bomba nusinešė fiziko Majido Shahriari gyvybę.
- 2010-ųjų lapkritį buvo sužeistas Fereydoonas Abbasis – Irano atominės energijos organizacijos vadovas. Motociklininkas nuotoliniu būdu detonavo po jo automobiliu pritvirtintą magnetinę bombą.
- 2010-ųjų gruodį prie savo namų žuvo branduolinės fizikos ekspertas Masoudas Ali Mohammadi. Vyro gyvybę nusinešė ant motociklo, pastatyto prie jo namo, pritvirtinti sprogmenys: jie buvo detonuoti nuotoliniu būdu.
- 2011-ųjų liepą prie dukters darželio Teherane buvo nušautas 35-erių elektronikos specialistas Darioushas Rezaeinejadas. Izraelyje buvo pasirodžiusi informacija, esą D. Razaeinejadas kasdien lankydavosi branduolinėje laboratorijoje Teherane.
- 2011-ųjų lapkritį per sprogimą Islamo revoliucijos gvardijos bazėje žuvo 17 Irano revoliucijos sargų pajėgų karių ir majoras generolas Tehrani Moghaddamas, laikomas šalies raketinės programos kūrėju.
- 2012-ųjų sausį nužudytas chemijos inžinierius Mustafa Ahmadi Roshanas, dirbantis viename iš svarbiausių Irano branduolinių objektų. Teherane prie 32 metų mokslininko mašinos dangčio motociklu privažiavę du vyrai prilipdė magnetinę bombą ir ji sprogo po kelių akimirkų.