Moteris lemtingą dieną, kuomet du, kaip įtariama, čečėnų kilmės broliai ties maratono finišo linija susprogdino dvi bombas, atėjo palaikyti lenktynėse dalyvavusios savo mamos. Jos mergina laukė su seserimi ir jos vyru.
„Jaudinuosi, kad grįžtu namo, tačiau kartu ir liūdnoka, – ji teigė laikraščiui „Boston Globe“, – Personalas buvo tiesiog nuostabus. Jie juokavo, kad aš princesė, nes man parūpindavo visko, ko norėjau.“ Nepaisant to, jauna moteris teigė nekantraujanti grįžti į Baltimorę, apkabinti šeimą ir draugus, kartu su jais paskanauti virtų krabų.
Sprogimo metu Erika stipriai nukentėjo, patyrė daug traumų, iš dalies prarado klausą. Gydytojai Bostono ligoninėje buvo priversti amputuoti kairiąją koją. Traumas ir nudegimus patyrė ir Erikos sesuo, stovėjusi šalia jos. 31-erių sesers Nicole Gross nuotrauka apskriejo pasaulio žiniasklaidą. Ji buvo užfiksuota sėdinti ant žemės kraujo apsupty, o veide matomas didžiulis išgąstis. Moteriai taip pat buvo stipriai sužalotos kojos.
Erika ligoninėje iškentė dešimt operacijų, kairė koja buvo amputuota kiek aukščiau kelio. Jai suknežintas ir dešinės kojos kaulas.
Kojos netekusios Erikos teigimu, gyvai jai pavyko išlikti tik nepažįstamosios dėka, prisistačiusios kaip Joana iš Kalifornijos. „Ji man padėjo ištrūkti iš sprogimo vietos ir nuo manęs nesitraukė tol, kol nebuvau paguldyta ant neštuvų ir išvežta į ligoninę“, – pasakojo Erika.
Nepaisant to, kad jauna moteris negali judėti savarankiškai, ji nusiteikusi optimistiškai. Erika tikisi, kad rudenį galės grįžti mokyti vaikų.
Erika ligoninėje iškentė dešimt operacijų, kairė koja buvo amputuota kiek aukščiau kelio. Jai suknežintas ir dešinės kojos kaulas, mergina patyrė daugybę nudegimų ir prarado dalį klausos. Merilende merginai bus tęsiami fizinės terapijos seansai.
Protezui prireiks tūkstančių
Amerikietei dar teks pasigydyti, o vėliau bus pritaikytas kojos protezas. Tam jai prireiks 85 tūkst. dolerių, lėšas moteriai jau padeda rinkti kolegos.
Prieš sprogimą Erika jau buvo bebaigianti magistro darbą, tačiau apsiginti nebespėjo. Pasiruošimui ji turės pusę metų. Ji planuoja grįžti į mokyklą ir jau vasarą darbuotis puse krūvio.
Nepaisant pykčio ir skausmo, kurį teko išgyventi, Erika teigė amžinai mylėsianti Bostoną ir sakė apgailestaujanti, kad išvyksta iš ligoninės, kurios personalas tapo tikrais draugais.
„Jei turėčiau išvykti iš Baltimorės ir pasirinkti kitą miestą, tai būtų jis (Bostonas), – ji sakė „Boston Globe“, – Žmonės čia nuostabūs, o būti čia po tokios katastrofos apsuptai tokių žmonių, buvo tikra palaima.“
Du sprogimai Bostono centre nugriaudėjo balandžio 15 dieną netoli finišo linijos. Trys žmonės žuvo, daugiau kaip 260 buvo sužeisti, 14 iš jų buvo amputuotos galūnės. Teisėsauga mano, kad išpuolį įvykdė broliai Carnajevai, 26-erių Tamerlanas, žuvęs per sulaikymo operaciją, ir 19-metis Džocharas. Jam už nusikaltimą gresia mirties bausmė arba įkalinimas iki gyvos galvos.