Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„IS nuotakos“ advokatas: Jungtinė Karalystė atims iš jos pilietybę

Jungtinė Karalystė atims pilietybę iš paauglės, kuri prisidėjo prie džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) Sirijoje, o dabar nori grįžti namo su savo naujagimiu, antradienį sakė jos šeimos advokatas.
Shamima Begum
Shamima Begum / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Shamimos Begum likimas kursto prieštaringus vertinimus nuo pat to laiko, kai ji prieš ketverius metus, būdama vos 15-os, su dviem draugėmis pabėgo iš Londono prisidėti prie IS.

Jos atvejis iliustruoja dilemą, su kuria susiduria daugelis Europos šalių: ar griūvant IS „kalifatui“ leisti grįžti namo džihadistams bei IS šalininkams ir juos teisti, ar saugumo sumetimais jų nebeįsileisti.

Asm.archyvo nuotr,/Tasnime Akunjee
Asm.archyvo nuotr,/Tasnime Akunjee

Sh. Begum šeimos advokatas Tasnime'as Akunjee socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, kad jie yra „labai nusivylę“ Vidaus reikalų ministerijos ketinimu atimti iš jos pilietybę ir kad svarsto „visus teisinius būdus“.

Televizija ITV pranešė, kad Vidaus reikalų ministerija nusiuntė laišką Sh. Begum motinai, kuri jį gavo antradienį. Laiške šeima informuojama apie sprendimą, kurį Sh. Begum dar gali apskųsti.

Pranešama, jog Vidaus reikalų ministerija mano, kad iš Bangladešo kilusi Sh. Begum gali prašyti šios šalies pilietybės.

„Siekdamas apsaugoti šalį, (vidaus reikalų sekretorius) gali atimti iš žmogaus Britanijos pilietybę, jei jis nelieka be pilietybės“, – nurodė Vidaus reikalų ministerija, kurią citavo naujienų agentūra „Press Association“. Ministerija pridūrė, kad individualių atvejų nekomentuos.

Sh. Begum šiuo metu yra pabėgėlių stovykloje Sirijos šiaurės rytuose, į kurią, kaip ir šimtai kitų su IS susijusių žmonių, pabėgo nuo kovų šalies rytuose.

Savaitgalį ji pagimdė savo trečią vaiką ir paprašė britų pareigūnų pademonstruoti „užuojautą“ ir leisti jai auginti savo kūdikį Britanijoje, nors neišreiškė apgailestavimo, kad prisidėjo prie IS.

Anksčiau ji ištekėjo Sirijoje ir pagimdė kitus du vaikus, kurie mirė, tikriausiai nuo ligų ir prastos mitybos.

„Bijau, kad jis šioje stovykloje gali net mirti“, – apie savo naujagimį sakė Sh.Begum.

„Manau, kad daug žmonių turėtų užjausti mane, dėl visko, ką patyriau, – televizijai „Sky News“ sakė ji. – Išvykdama nežinojau, į ką įsitraukiu.“

Tačiau pirmadienį duodama interviu transliuotojui BBC ji teroro aktą Mančesterio arenoje palygino su kariniais smūgiais IS bastionams ir pavadino jį „atpildu“.

Europos šalys neapsisprendžia, ką daryti su Sirijoje kurdų vadovaujamų Sirijos demokratinių jėgų (SDF) sulaikytais kovotojais užsieniečiais. SDF perspėja, kad iš Sirijos išvedus JAV karius, jos gali nebepajėgti saugoti savo kalėjimų.

Britanijos vyriausybė pirmadienį atmetė JAV prezidento Donaldo Trumpo raginimą priimti Sirijoje sučiuptus įtariamus džihadistus iš JK.

D. Trumpas ragino Britaniją, Prancūziją, Vokietiją ir kitas sąjungininkes Europoje „atgal priimti daugiau kaip 800 IS kovotojų“, kuriuos amerikiečiai sučiupo Sirijoje, ir „juos teisti“.

Ministrės pirmininkės Theresos May atstovas sakė, kad šie kovotojai turėtų būti teisiami ten, kur įvykdė savo nusikaltimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų