Staigus pasitraukimas įvyko po to, kai bendrovė pažadėjo panaikinti daugiau kaip 15 tūkst. darbo vietų pagal drakonišką sąnaudų mažinimo planą ir atidėjo kelių lustų gamyklų statybą.
Bendrovė paskyrė du vadovų grandies atstovus – Davidą Zinsnerį ir Michelle Johnston Holthaus (Mišel Džonston Holthaus) – laikinaisiais generaliniais direktoriais, kol bus ieškoma nuolatinio vadovo.
P. Gelsingeris, kuris savo karjerą „Intel“ pradėjo 1979-aisiais ir buvo pirmasis jos technologijų vadovas, 2021 metais grįžo į bendrovę kaip generalinis direktorius kritiniu laikotarpiu.
„Intel“ jis nebevadovauja nuo gruodžio 1-osios.
„Vadovauti „Intel“ buvo didžiausia garbė mano gyvenime“, – sakoma 63-ejų P. Gelsingerio pareiškime. Jis pripažįsta, kad metai, kai bendrovei teko adaptuotis prie rinkos sąlygų, buvo sudėtingi.
„Intel“ yra viena žymiausių Silicio slėnio bendrovių, tačiau jos sėkmę užtemdė Azijos galiūnės TSMC ir „Samsung“, dominuojančios pagal užsakymą gaminamų puslaidininkių versle.
Vadovaujant P. Gelsingeriui, „Intel“ daug investavo į puslaidininkių gamybą ir stengėsi atgaivinti savo gamybos pajėgumus, dažnai labai pasikliaudama vyriausybės subsidijomis.
Praėjusį mėnesį JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracija patvirtino iki 7,86 mlrd. dolerių paramą korporacijos „Intel“ projektų įgyvendinimui.
Anksčiau „Intel“ taip pat gavo 3 mlrd. dolerių vertės JAV federalinės valdžios kontraktą, numatantį pažangių puslaidininkinių komponentų gamybos plėtrą gynybos pramonės poreikiams.
Tačiau kalbant apie Europą, rugsėjį bendrovė pranešė atidedanti lustų gamyklų Lenkijoje ir Vokietijoje statybų planus, tokį sprendimą paaiškinusi savo finansinės padėties blogėjimu.