Vašingtonas ketvirtadienį liepė Maskvai uždaryti šį konsulatą ir du kitus diplomatinius objektus. Šis žingsnis buvo atsakas į Kremliaus reikalavimą, kad Jungtinės Valstijos sumažintų savo atstovybių Rusijoje darbuotojų skaičių.
Ugniagesiai buvo iškviesti į įvykio vietą sunerimusių – ir suintriguotų – gyventojų skambučių, bet vėliau paaiškėjo, kad priežasties nerimauti nėra.
„Rusijos ambasadoje įsijungė priešgaisrinė signalizacija, GAISRO NĖRA – viskas gerai, mes išvykstame“, – sakoma San Fransisko ugniagesių tarnybos oficialioje „Twitter“ paskyroje paskelbtoje žinutėje.
Tarnybos atstovė Mindy Talmadge (Mindi Talamdž) sakė naujienų agentūrai AFP, kad konsulato darbuotojai „tikriausiai“ degina kokius nors daiktus.
Ugniagesiai „patvirtino, kad iš kamino rūksta dūmai, bet pastatui pavojaus nėra“, pridūrė ji, bet nenurodė, ar ugniagesiai buvo įžengę į pastatą.
„Twitter“ vartotojai kėlė įvairių prielaidų, kas gali būti deginama tame pastate.
„Taigi, ko tiek daug jie turėjo sudeginti, kad nuo dūmų net įsijungė signalizacija? Cha cha“, – rašė vienas vartotojas. Kitas pridūrė: „Daug lengviau sudeginti negu supjaustyti.“
Dar viename komentare šis incidentas siejamas su oficialiu tyrimu dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo rinkimų kampanijos numanomų ryšių su Rusija, neva padėjusių jam laimėti: „Tikriausiai degina didelę šūsnį Trumpo meilės laiškų (Rusijos prezidentui) Vladimirui (Putinui)!“
Maskvai 2014 metais aneksavus Ukrainai priklausantį Krymą, JAV ir Rusijos ryšiai pašlijo labiausiai nuo Šaltojo karo laikų.
Vakarų šalys paskelbė Rusijai griežtų sankcijų dėl jos kišimosi į Ukrainos reikalus. Įtūžusi Maskva įvedė atsakomąjį embargą šių šalių žemės ūkio produktams.