2014 11 11 /08:34

Iš skęstančio Pietų Korėjos kelto „Sewol“ pabėgęs kapitonas kalės 36 metus

Paskelbtas nuosprendis kelto, kuris balandžio mėnesį nuskendo prie Pietų Korėjos krantų, kapitonui. Per katastrofą žuvo 304 žmonės, dauguma – moksleiviai.
„Sewol“ kapitonas Lee Joon Seokas
„Sewol“ kapitonas Lee Joon Seokas / „Scanpix“/AP nuotr.

68 metų „Sewol“ kapitonas Lee Joon Seokas siunčiamas 36 metams į kalėjimą.

Kapitonas buvo kaltinamas žmogžudyste, tačiau teismas jį dėl to išteisino. Bausmė Lee Joon Seokui paskirta už keleivių palikimą skęstančiame laive. 

Trijų teisėjų kolegija nutarė, kad prokurorai, kurie reikalavo mirties bausmės kapitonui Lee Jun Seokui, nesugebėjo įrodyti pagrindinio kaltinimo – jog jis įvykdė „žmogžudystę dėl piktavališko aplaidumo“.

Tačiau teismas pripažino 69 metų Lee Jun Seoką kaltu dėl pareigų nevykdymo – be kita ko, dėl jo sprendimo palikti skęstantį laivą, kai kelte tebebuvo įstrigę šimtai keleivių, daugiausia moksleiviai.

Vyriausiajam inžinieriui skirta 30 metų kalėjime. Dar 13 įgulos narių, kurie taip pat spruko iš skęstančio kelto, kalės iki 20 metų.

„Sewol“ nelaimė yra viena iš didžiausių katastrofų, įvykusių Pietų Korėjoje taikos metu. Ji dar labiau sukrečia dėl didelio žuvusių vaikų skaičiaus. Dauguma šios katastrofos aukų buvo moksleiviai iš vienos vidurinės mokyklos netoli Seulo, išsiruošę į atostogų išvyką kurortinėje saloje. 

Visuomenės įtūžio taikiniu tapo kapitonas ir įgulos nariai, kurie paliko skęstantį laivą, kai jame tebebuvo įstrigę šimtai žmonių.

Likus kelioms valandoms iki teismo sprendimo atšaukta palaikų paieška. Iš viso keltu plaukė 476 žmonės. Buvo ištraukti 295 žmonių kūnai, 9 kūnų nepavyko rasti.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai