Retai pasitaikantys kariniai veiksmai abiem valstybėms padalytame Beludžistano pasienio regione padidino įtampą, kuri ir taip buvo išaugusi dėl vykstančio Izraelio ir „Hamas“ karo.
Antradienio vakarą Iranas raketomis ir dronais atakavo, jų teigimu, teroristinius taikinius Pakistane, o ketvirtadienį Pakistanas savo ruožtu smogė kovotojų taikiniams Irane.
Pakistanas atšaukė savo ambasadorių iš Irano ir neleido Teherano pasiuntiniui grįžti į Islamabadą.
Jungtinės Tautos ir Jungtinės Valstijos paragino laikytis santūrumo, o Kinija pasisiūlė tarpininkauti.
Tačiau po pokalbio telefonu Pakistano užsienio reikalų ministras Jalilas Abbasas Jilani (Džalilas Abasas Džilanis) ir jo kolega iš Irano Hosseinas Amiras-Abdollahianas (Hoseinas Amiras Abdolahianas) susitarė, kad „reikėtų stiprinti glaudų koordinavimą dėl kovos su terorizmu bei kitų abiem šalims susirūpinimą keliančių aspektų“.
„Jie taip pat susitarė deeskaluoti padėtį“, – sakoma Pakistano užsienio reikalų ministerijos paskelbtoje Islamabado ir Teherano diplomatijos vadovų telefoninio pokalbio santraukoje.
Po pokalbio H. Amiras-Abdollahianas pareiškime teigė, kad „abiejų šalių bendradarbiavimas siekiant neutralizuoti ir sunaikinti teroristų stovyklas Pakistane yra labai svarbus“.
Analitikai taip ir prognozavo, kad abi pusės sieks sušvelninti konfrontaciją.
„Naujoji situacija rodo, kad abi šalys iš pažiūros ir simboliškai susilygino“, – sakė Tarptautinio strateginių studijų instituto atstovas Antoine'as Levesquesas (Antuanas Leveskesas).