Nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) sakė naujienų agentūrai AFP, kad režimo pajėgos atsitraukė iš savo pozicijų Palmyroje ir jos apylinkėse, įskaitant armijos žvalgybos būstinę, karinį oro uostą ir kalėjimą, kurį džihadistai užėmė praeitą naktį.
Džihadistai, liūdnai pagarsėję kaip archeologinių vertybių naikintojai, nuniokoję daug istorinių paminklų pernai paskelbtame savo „kalifate“ Irake ir Sirijoje, veikiausiai pasiekė Palmyrą pėsčiomis, įsiveržę į miestą iš šiaurės.
Kol kas neaišku, ar jie jau pasiekė senovės Palmyros griuvėsius, įtrauktus į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, įskaitant senovines šventyklas ir gatves su kolonadomis, taip pat netoliese esantį muziejų, kuriame laikomi neįkainojami dirbiniai. Tas kompleksas yra miesto pietvakariniame pakraštyje.
„IS kontroliuoja beveik visą Palmyrą“, nes vyriausybės pajėgos pasitraukė iš visų sektorių, išskyrus rytuose esantį kalėjimą ir vakaruose įsikūrusią karinės žvalgybos būstinę, sakė padėtį šalyje stebinčios nevyriausybinės organizacijos „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) direktorius Rami Abdel Rahmanas.
UNESCO vadovė: "Palmyros sunaikinimas būtų milžiniška netektis žmonijai“
Senovinio Palmyros miesto griuvėsių, įtrauktų į Pasaulio paveldo sąrašą, sunaikinimas taptų „milžiniška netektimi žmonijai“, ketvirtadienį pareiškė Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) vadovė, kai džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojai užėmė tą Sirijos miestą.
„Palmyra yra nepaprastas Pasaulio paveldo objektas dykumoje, o bet koks Palmyros sunaikinimas (būtų) ne vien karo nusikaltimas ... bet ir milžiniška netektis žmonijai“, – UNESCO vadovė Irina Bokova sakė vaizdo pranešime, paskelbtame šios Paryžiuje įsikūrusios organizacijos.