Ispanijos princesei Cristinai gresia teismas dėl kaltinimų korupcija

Ispanijos teismas trečiadienį patvirtino kaltinimus korupcija karaliaus Felipe VI seseriai princesei Cristinai, taip sudarydamas sąlygas precendento neturinčiam baudžiamajam procesui, kuris gali apsunkinti siekius pataisyti monarchijos reputaciją.
/ AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Korupcija Ispanija

Maljorkos Palmos teismas sprendimą priėmė praėjus vos savaitei po to, kai, kai 46 metų Felipe perėmė Ispanijos sostą iš savo tėvo 76 metų Juano Carloso , žadėdamas „garbingą ir skaidrią“ monarchiją, kurios reputacijai pakenkė ši byla.

Teismas pareiškė suformulavęs kaltinimus dėl mokesčių vengimo ir pinigų plovimo 49-erių princesei Cristinai, kuria susidomėta pradėjus tirti jos vyro 46 metų buvusio olimpiečio rankininko Inaki Urdangarino verslo sandorius.

Princesė Cristina, kuri anksčiau buvo laikoma neliečiama, yra kaltinama prisidėjusi prie esą nesąžiningų savo vyro verslo reikalų

Princesė Cristina, kuri anksčiau buvo laikoma neliečiama, yra kaltinama prisidėjusi prie esą nesąžiningų savo vyro verslo reikalų.

Teisėjo Jose Castro sprendimą pateikti kaltinimus karališkajai porai ir kitiems asmenims dar galima apskųsti, sakoma rašytinėje nutartyje, kurią paskelbė Maljorkos Palmos teismas.

Bet kokių apeliacijų išdavos bus lemiamos.

Kovos su korupcija prokurorai anksčiau nepritarė minimo teisėjo sprendimui paskelbti Cristiną įtariamąja, nurodydami, kad įrodymų prieš ją nepakanka.

Galutinį sprendimą dėl to, ar teisti įtariamuosius, Maljorkos Palmos provincijos teismas priims tik po apeliacijų išnagrinėjimo.

Tačiau jeigu tyrimą atliekančio teisėjo išvados bus paliktos galioti, Cristina bus pirma per visą istoriją tiesioginė Ispanijos monarcho giminaitė, stosianti prieš teismą kaip atsakovė baudžiamojoje byloje.

Nuo to laiko, kai kilo skandalas, Cristina yra nusišalinusi nuo karališkosios šeimos veiklos

J.Castro aiškinosi įtarimus, kad Cristinos vyras ir vienas buvęs verslo partneris pasisavino 6 mln. eurų valstybės pinigų iš kontraktų, atitekusių labdaros fondui „Noos“.

Cristina dirbo „Noos“ valdyboje, o I.Urdangarinas buvo jos pirmininkas.

Nuo to laiko, kai kilo skandalas, Cristina yra nusišalinusi nuo karališkosios šeimos veiklos.

Ji nedalyvavo ir ceremonijose birželio 19 dieną, kai jos brolis Felipe įžengė į sostą.

Nuo to laiko, kai Felipe tapo karaliumi, nei Cristina, nei jos 50 metų sesuo Elena nebėra oficialios karališkosios šeimos dalis. Pagal Ispanijos įstatymus, karūnai atstovauja tik karalius, jo žmona, jo tėvai, palikuoniai ir sosto įpėdinis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų