„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2017 09 13 /17:06

Ispanijos prokuratūra grasina areštuoti Katalonijoje referendumą palaikančius merus

Ispanijos vyriausiasis prokuroras trečiadienį nurodė pradėti baudžiamąsias bylas prieš tuos katalonų merus, kurie palaiko spalio 1 dieną vyksiantį referendumą dėl Katalonijos regiono nepriklausomybės.
Mitingas Katalonijoje
Mitingas Katalonijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Katalonija Ispanija

Pastarąjį plebiscitą Madridas laiko neteisėtu ir grasina suimti tuos Katalonijos miestų merus, kurie nebendradarbiaus su tyrėjais.

Prokuratūra nurodė iškviesti į teismą tuos merus, kurie jau yra sutikę padėti rengti balsavimą.

Jie bus apklausiami kaip oficialūs įtariamieji, o neatvykusieji bus areštuojami, rašoma pranešimo kopijoje, kurią gavo naujienų agentūra AFP.

Atsiskyrimo nuo Ispanijos siekianti Katalonijos vyriausybė paprašė šio turtingo šiaurės vakarinio Ispanijos krašto 948 merų suteikti patalpas balsavimui.

7,5 mln. gyventojų, savą kalbą ir kultūrą turintis Katalonijos regionas sukuria maždaug penktadalį visos Ispanijos bendrojo vidaus produkto

Lig šiol daugiau kaip 700 mažesnių savivaldybių sutiko dalyvauti referendume.

Ispanijos premjero Mariano Rajoy konservatyvioji vyriausybė yra pareiškusi darysianti viską, kas yra jos galioje, kad šis referendumas neįvyktų.

Tvirtinama, kad 1978 metų Ispanijos Konstitucijoje nurodyta sąlyga, jog regionų vyriausybės negali rengti nepriklausomybės referendumo.

Katalonijos parlamentas rugsėjo 6 dieną priėmė įstatymą, kuriuo sudaromos sąlygos spalio 1 dieną surengti referendumą dėl regiono nepriklausomybės.

Ispanijos Konstitucinis Teismas šį įstatymą iš karto suspendavo, nes dar 2015 metais yra paskelbęs, kad regionų referendumai dėl nepriklausomybės yra nekonstituciniai, bet Katalonijos valdžia nuolat ignoruoja Teismo sprendimus, nes nepripažįsta jo teisėtumo.

7,5 mln. gyventojų, savą kalbą ir kultūrą turintis Katalonijos regionas sukuria maždaug penktadalį visos Ispanijos bendrojo vidaus produkto (BVP) ir turi reikšmingus įgaliojimus tokiais klausimais kaip švietimas ir sveikatos apsauga.

Tačiau Ispanijos ekonominės bėdos ir įsivaizdavimas, kad regionas sumoka daugiau mokesčių, nei gauna investicijų bei pervedimų iš Madrido, padėjo atsiskyrimo klausimą išstumti iš Katalonijos politikos paribio į centrinę sceną.

Separatistines nuotaikas pakurstė ir Konstitucinio Teismo 2010 metų sprendimas, kuriuo buvo panaikintos kai kurios 2006-ųjų autonomijos chartijos, suteikusios Katalonijai naujų galių, dalys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs