Iš Paluės saloje esančio Rokatedros kalno į daugiau kaip 1,5 km aukštį kilo pelenai, o išsilydžiusi lava užliejo paplūdimius, pražudydama tris suaugusiuosius ir du vaikus, kurie miegojo.
Gelbėtojams nelaimės paveiktas vietas pasiekti tapo sudėtinga dėl kelius nuklojusių pelenų. Jiems teko įtikinėti vietos gyventojus palikti savo namus.
„Evakuacijos procesas vyksta“, – sakė vieno regiono vadovas Yosepas Ansarera.
Iš Paluės salos laivais į saugesnę vietą netoliese esančioje Floreso saloje išgabenta apie 500 gyventojų. Dešimtys kaimiečių atsisakė evakuotis ir liko kaimuose. Jie baiminasi palikti gyvulius ir namus.
Nacionalinės nelaimių agentūros atstovas Sutopo Purwo Nugroho teigė, kad evakuotis sutiko tik dalis iš 3 000 žmonių, kuriems vertėtų palikti savo namus. Pareigūnai tikisi evakuoti ir likusius 2 500. Šie žmonės įsikūrę apie trijų kilometrų spinduliu aplink kraterį.
Y.Ansarera teigimu, ugnikalnis pirmadienį aprimo tačiau pareigūnai teigia, kad jis vis dar aktyvus.
Teigiama, kad gelbėtojams darbą itin apsunkina lavos sukelti nuostoliai, regione pažeista infrastruktūra, suniokotas pagrindinis tiltas, tad žmones pasiekti itin sudėtinga.
Rokatendos kalnas aktyvumo ženklus rodė nuo spalio.
Dar prieš savaitgalį į Floreso salą buvo evakuota apie 2 000 žmonių. Saloje gyvena apie 10 tūkstančių gyventojų.
Indonezijoje yra dešimtys aktyvių vulkanų, tarp Ramiojo ir Indijos vandenynų čia driekiasi vadinamasis Ugnies žiedas – juosta, kurioje tektoninis aktyvumas ypač didelis.
Pavojingiausias šalyje yra Merapio kalno ugnikalnis, esantis vidurio Javoje. 2010 metais jis pražudė daugiau kaip 350 žmonių.