Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Įstatymai, kuriuos pažeidus Didžiosios Britanijos policija nebaudžia

Kai kurių įstatymų pažeidėjai Didžiojoje Britanijoje dažniausiai lieka nenubausti, nors teisiškai padarė nusikaltimą. Dėl pačių įvairiausių priežasčių policijos pareigūnai vengia bausti keleto įstatymų nesilaikančius žmones.
Anglijoje ir Velse draudžiama rūkyti automobilyje, kuriame yra vaikų.
Anglijoje ir Velse draudžiama rūkyti automobilyje, kuriame yra vaikų. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rūkymas automobilyje, kuriame yra vaikų

Nors draudimas rūkyti transporto priemonėje, kurioje sėdi nepilnamečiai, Anglijoje ir Velse įsigaliojo pernai spalį, iki šiol dėl to nebuvo nubaustas nė vienas asmuo.

Už šį nusižengimą ir vairuotojui, ir rūkaliui (jei jis – ne tas pats asmuo) gresia 50 svaro sterlingų (64,60 euro) bauda. Policija tvirtina, kad iki šiol nebaudė vairuotojų dėl to, kad jiems suteiktas „edukacinis periodas“, laikotarpis, per kurį gyventojai įpras prie naujų taisyklių. Tiesa, kiek laiko truks šis laikotarpis, pareigūnai nepraneša.

Policija tvirtina, kad iki šiol nebaudė vairuotojų dėl to, kad jiems suteiktas „edukacinis periodas“.

Greičio viršijimas

Nors įstatymas numato bausti už greičio viršijimą mažiausiai 100 svaro sterlingų (129,20 euro) bauda bei trimis baudos taškais, nepaisant to, kiek buvo viršytas leistinas greitis, realybėje situacija – kitokia.

Policijos pareigūnų asociacija skelbia, kad į spidometrą žvilgčiojančiam vairuotojui kyla pavojus, mat jis turėtų žiūrėti į kelią. Būtent dėl to prieš baudžiant nusižengusį vairuotoją leidžiama 10 proc. spidometro parodymų paklaida.

Negana to, greičio matuokliai keliuose nėra tikslūs, tad jų parodymams taip pat leidžiama 2 mylių per valandą (3,22 km/val.) paklaida. Tai reiškia, kad pareigūnai greičiausiai nebaus žmogaus, 20 mylių per valandą greičio zonoje važiavusio 24 mylių per valandą greičiu ar 70 km/val. greičio zonoje važiavusio 79 km/val. greičiu.

Girtas bare

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Didžiojoje Britanijoje draudžiama būti girtam net bare.
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Didžiojoje Britanijoje draudžiama būti girtam net bare.

Didžiosios Britanijos įstatymai draudžia būti neblaiviam viešose vietose (gatvėse, baruose, restoranuose, klubuose) jau ilgiau nei šimtmetį. 2003-iaisiais šis įstatymas buvo papildytas nurodant, kad draudžiama parduoti alkoholį neblaiviam asmeniui ar pirkti svaigiuosius gėrimus apgirtusiam žmogui.

Nors šio įstatymo nesilaikantis asmuo oficialiai baudžiamas 1000 svaro sterlingų (1290,86 euro) bauda, o baro savininkui gresia netekti licencijos prekiauti alkoholiu, įstatymas visoje šalyje pažeidinėjamas bene kasdien, o nubaustųjų nėra.

Lentos nešimas einant šaligatviu

„Scanpix“/„Picture-Alliance“ nuotr./Šaligatviu nešti medines lentas draudžia įstatymas.
„Scanpix“/„Picture-Alliance“ nuotr./Šaligatviu nešti medines lentas draudžia įstatymas.

Jungtinės Karalystės įstatymuose numatoma teisinė atsakomybė už medinės lentos ar kopėčių gabenimą šaligatviu.

Nors šis draudimas įvestas gilioje senovėje, šiuo metu už jo nepaisymą numatoma iki 500 svaro sterlingų (645,43 euro) bauda. Net jei daiktas įsigytas parduotuvėje ir norima jį nunešti į laukiantį automobilį, pažeidėjas gali būti nubaustas. Policija nenurodo nubaustųjų už šio įstatymo nesilaikymą.

Piešimas ir rašymas ant banknotų

Nors neretai pasitaiko popierinių svaro sterlingų banknotų, ant kurių kas nors parašyta ar apipaišytas karalienės veidas, tai daryti draudžia įstatymai.

Kriminalinio teisingumo akte skelbiama, kad už banknoto pakeitimą ant jo piešiant ar rašant numatoma iki 200 svaro sterlingų (258,17 euro) bauda. Tiesa, pareigūnai šio įstatymo pažeidėjų neužregistravo jau daugybę metų.

Eilės nesilaikymas

„Scanpix“ nuotr./Autobuso laukiančiųjų eilė Londone.
„Scanpix“ nuotr./Autobuso laukiančiųjų eilė Londone.

Metro stotyje susidariusios eilės nepaisymas Jungtinėje Karalystėje laikomas nusikaltimu, už kurį turėtų bausti Londono transporto pareigūnai.

Nors dėl eilės nepaisymo stotyse kasdien susidaro spūstys, dėl kurių po traukinių bėgiais atsitiktinai patenka dešimtys keleivių, policija kol kas nesuėmė nė vieno pažeidėjo už tai, kad jis „užlindo be eilės“.

Vienus lepina, kitus – skriaudžia

Nors anksčiau minėtų įstatymų pažeidėjai bene visais atvejais išvengdavo atsakomybės, policija susirūpino ir ėmė kur kas griežčiau bausti tuos, kurie anksčiau išlipdavo iš balos sausi.

Policijos pareigūnų asociacija skelbia, kad į spidometrą žvilgčiojančiam vairuotojui kyla pavojus, mat jis turėtų žiūrėti į kelią.

Antisocialus vairuotojo elgesys

Prieš trejus metus Didžiojoje Britanijoje pristatytas įstatymas, nurodantis bausti nemandagius vairuotojus.

Nemandagiu vairavimu laikomas garsinio signalo naudojimas be priežasties, pėsčiojo aptaškymas, eilės vengimas ir panašūs nusižengimai.

Per pirmuosius metus nuo 2013-ųjų, kai įsigaliojo pakeitimai, šalies policija už pačias įvairiausias nemandagumo apraiškas fiksuota 100 svaro sterlingų bauda nubaudė 13 tūkst. pažeidėjų.

Kūno skysčiai viešose vietose

Prieš penkerius metus šlapinimasis ir spjaudymasis viešoje vietoje itin dažnai likdavo nepastebėtas, o įstatymą pažeidęs asmuo – nenubaustas, tačiau situacija pasikeitė. Švarios kaimynystės ir aplinkosaugos aktas leidžia rajonų taryboms spręsti, kokiu būdu bausti tokius pažeidėjus.

Daugelis tarybų nusprendė, kad bauda už šlapinimąsi ar nusispjovimą viešoje vietoje turi būti baudžiamas 80 svaro sterlingų (103,27 euro) bauda. Per pastaruosius ketverius metus trijuose Londono rajonuose, kuriuose draudžiama spjaudytis (Waltham Forest, Enfield ir Newham), užfiksuoti 700 pažeidėjų.

Šunų išmatos

Daugelį metų šunų augintojai nesirūpino savo gyvūnų paliekamais ekskrementais, tačiau tai pasikeitė.

Šunį vedžiojantis ir jo paliktų išmatų nesurenkantis šeimininkas rizikuoja būti nubaustas nuo 50 iki 100 svaro sterlingų bauda. Negana to, šeimininkai baudžiami ir už planavimą pažeisti įstatymą.

Tai reiškia, kad specialių maišelių šuns išmatoms neturintis šeimininkas rizikuoja paploninti piniginę 100 svaro sterlingų bei būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai