Pontifiko raginimas, išsakytas po kruvino išpuolio Egipto šiaurėje esančios Aleksandrijos bažnyčioje, yra „nepriimtinas kišimasis į Egipto reikalus“, žurnalistams pareiškė vieno seniausių pasaulyje Al Azharo universiteto Kaire vadovas šeichas Ahmedas al Tayebas.
„Nesutinku su popiežiaus požiūriu ir klausiu, kodėl popiežius neragina ginti musulmonų, kurie žudomi Irake?“ – spaudos konferencijoje sakė musulmonų sunitų mokslo centru laikomo universiteto, kuriame beveik tūkstantį metų studijuojamas Koranas, didysis imamas.
Vatikanas suskubo atmesti šį kaltinimą ir nurodė, kad Katalikų Bažnyčios vadovas išreiškė solidarumą su koptų bendruomene, prieš kurią buvo nukreipta ši ataka, ir susirūpinimą dėl smurto prieš krikščionis ir musulmonus pasekmių.
„Dėl šios priežasties mes nesuprantame, kaip popiežiaus bandymas įtikinti atsisakyti smurto gali būti laikomas kišimusi“, – sakė Vatikano atstovas spaudai Federico Lombardi, kurį citavo naujienų agentūra ANSA.
„Manau, bendravime esama tam tikrų nesusipratimų, tačiau mums derėtų išpūsti imamo pareiškimą“, – pridūrė jis.
Šeichas A.al Tayebas dar kartą griežtai pasmerkė pirmąją šių metų dieną surengtą išpuolį prieš Šventųjų bažnyčią Aleksandrijoje, per kurį žuvo 21 žmogus, ir sakė, kad Al Azharo universitetas su Koptų Bažnyčia sudarys bendrą komitetą spręsti nesutarimus tarp bendruomenių.
Komitetas, kuris turėtų pradėti darbą po dviejų savaičių, „aptars priežastis, dėl kurių pašlijo (musulmonų ir koptų bendruomenių) ryšiai ir pasiūlys tinkamus sprendimus“, sakė didysis imamas.
Kiek vėliau A.al Tayebas Šv. Morkaus katedroje Kaire susitiko su Egipto Koptų Bažnyčios vadovu popiežiumi Shenouda III. Tuo metu kelios dešimtys koptų protestuotojų prie katedros skandavo: „Mums nereikia tavęs“. Kai A.al Tayebas vyko iš susitikimo, protestuotojai kumščiais beldė į jo automobilį.
Egipte, kur gyvena iš viso apie 80 mln. žmonių, koptų bendruomenė sudaro maždaug 10 proc. gyventojų. Koptai skundžiasi dėl diskriminacijos ir dažnai tampa konfesinio smurto taikiniais.