Kampanijos metu aplinkosaugininkai susirėmė su vyriausybe ir stambiuoju verslu.
Italai turi nuspręsti, ar nori panaikinti sausio mėnesį priimtą įstatymą, kuriame sakoma, kad dabartinės koncesijos 19 km nuo kranto atstumu turėtų likti galioti iki telkiniai bus išeikvoti. Įstatymas papiktino atsinaujinančiųjų energijos šaltinių šalininkus.
Aplinkosaugininkai teigia, kad gavybos platformos netoli kranto kelia pavojų sveikatai ir saugomoms buveinėms.
M.Renzi centro kairės Demokratų partija (PD), kuri labai nori atrodyti palanki verslui, ragino italus nebalsuoti, kad nesusidarytų kvorumas, bet tai sukėlė priešišką opozicijos partijų reakciją ir padidino skilimą jo paties stovykloje.
Pagal Italijos referendumų taisykles, rezultatai galioja tik tais atvejais, kai balsuoja mažiausiai 50 proc. visų registruotų rinkėjų.
Aplinkosaugininkai teigia, kad gavybos platformos netoli kranto kelia pavojų sveikatai ir saugomoms buveinėms.
Jie tvirtina, jog „Taip“ įstatymo panaikinimui pasiųstų aiškų signalą, kad šalis nori būti „žalia“ ir sustabdyti „purvinus susitarimus“, naudingus naftos kompanijoms.
„Tai melagingas referendumas, jie sako, kad jis apie atsinaujinančiąją energiją, bet iš tikrųjų tai reikštų veikiančių gręžimo bokštų uždarymą netenkant 11 tūkst. darbo vietų“, – šią savaitę sakė M.Renzi.
Tuo tarpu kelios įtakingos politinės figūros pavadino jį melagiu ir nusikaltėliu.
Neseniai Italijoje kilęs skandalas, dėl kurio turėjo atsistatydinti ministrė, įtarta palankumu Prancūzijos naftos gigantei „Total“, sukėlė susirūpinimą, kad minimas įstatymas buvo pakeistas „kaip dovana naftos kompanijoms“, tokioms kaip italų gigantė „Eni“.