„Uždarome parduotuves, barus, restoranus, kirpyklas ir valgyklas. Pristatymas į namus leidžiamas“, – per nacionalinę televiziją paskelbė G.Conte, Italijoje nuo viruso kiek daugiau nei per dvi savaites mirus 827 žmonėms. Užsikrėtimo atvejų šalyje užregistruota daugiau kaip 12 tūkstančių.
Apie naujausius suvaržymus premjeras paskelbė per dramatišką kreipimąsi į 60 mln. šalies gyventojų, Italijai kovojant su didžiausia per kelių kartų gyvenimą krize.
„Ačiū visiems italams, kurie kažką aukoja. Mes įrodome, kad esame didi valstybė“, – per 9 min. geriausiu vakaro laiku trukusį kreipimąsi sakė G.Conte.
Pasak G.Conte, beveik viskas, kas dar dirbo, uždaroma mažiausiai dviem savaitėms.
Premjeras taip pat pabrėžė, kad „nereikia lėkti pirkti bakalėjos“.
Finansinė injekcija
Keliomis valandomis anksčiau vyriausybė pažadėjo iki 25 mlrd. eurų kovai su liga COVID-19, darančia didžiulį spaudimą ligoninėms ir ekonomikai.
Ši suma yra tokia pati, kokią Europos Sąjunga pirmadienį paskelbė skirianti visam 27 valstybių blokui.
Italų ekonomikos ministras Roberto Gualtieri sakė, kad pusė šių pinigų bus panaudota iš karto, o kita pusė bus atidėta tam atvejui, jei krizė taptų nevaldoma.
Dalis vyriausybės skiriamų pinigų atiteks smulkiajam verslui, patiriančiam didžiausią poveikį dramatiškai sumažėjus turistų skaičiui.
Vyriausybė taip pat papildomai finansuos rengiamą planą leisti šeimoms laikinai sustabdyti kai kurias paskolų grąžinimo įmokas ir socialinius mokesčius.
Pasak R.Gualtieri, aptarinėjamos „dalinės valstybinės garantijos“, skirtos padėti atsilaikyti Italijos bankams.
Siurrealus poveikis
Italijoje užregistruota beveik 60 proc. mirties nuo koronaviruso atvejų už Kinijos ribų.
Reaguodama vyriausybė praėjusį mėnesį karantinavo 50 tūkst. žmonių 11-oje kaimų šalies šiaurėje. Vėliau, sekmadienį, buvo uždaryti šiauriniai regionai, kuriuose gyvena daugiau kaip 15 mln. žmonių ir vyksta 40 proc. šalies ekonominės veiklos.
Antradienį ryte šios priemonės pradėtos taikyti visoje Italijoje.
G.Conte trečiadienio pranešimas žymi dar didesnį suvaržymų laipsnį.
Taikomos priemonės daro didelį ir net šiek tiek siurrealų poveikį kasdieniam italų gyvenimui.
Dėl viešų susibūrimų ir kelionių draudimo ištuštėjo gatvės, bažnyčios ir restoranai, šalyje praktiškai išnyko turistai.
Naujienų agentūros AFP fotografai matė, kaip kaukėti darbininkai baltais nailoniniais kostiumais ir guminėmis pirštinėmis iš ilgos žarnos dezinfekciniu skysčiu laistė apleistą Florencijos Šv. Morkaus aikštę.
Prie katedrų iškabinti ranka rašyti skelbimai apie atšaukiamas mišias, o kavinės atsiprašo nuolatinių lankytojų, kad nebegali jų priimti.
Vatikano Šv. Petro aikštė uždaryta visiems, išskyrus tuos, kas nori pasimelsti Šv. Petro bazilikoje.
Žmonėms nurodyta laikytis mažiausiai per metrą vieniems nuo kitų, nepageidaujami tapo rankų paspaudimai. Italai pradėjo kalbėtis stovėdami kelių žingsnių atstumu vienas nuo kito, bet tai darydami nepraleidžia progos pasijuokti iš suvaržymų.
„Kai tik ekstremali padėtis baigsis, organizuosime nemokamų makaronų „Carbonara“ dieną gydytojams, slaugėms ir kitiems sveikatos apsaugos darbuotojams“, – sakoma skelbime apie uždarymą, pakabintame prie vieno restorano populiariame Romos Trasteverės rajone.