Italija migrantų antplūdį sieja su Rusijos „Wagner“ grupe

Italijos gynybos ministras pirmadienį apkaltino Rusijos samdinių grupę „Wagner“ skatinant nelegalią migraciją į Europą ir taip siekiant atkeršyti tokioms šalims kaip jo, kurios remia Ukrainą.
Italijos gynybos ministras Guido Crosetto
Italijos gynybos ministras Guido Crosetto / „Reuters“/„Scanpix“

„Sparčiai didėjantis migracijos iš Afrikos pakrančių reiškinys taip pat didele dalimi yra dalis aiškios hibridinio karo strategijos, kurią „Wagner“ divizija įgyvendina naudodamasi savo dideliu svoriu kai kuriose Afrikos šalyse“, – pranešime spaudai teigė Guido Crosetto.

„Kaip ES, NATO ir Vakarai suprato, kad kibernetinės atakos buvo pasaulinės konfrontacijos, kurią sukėlė karas Ukrainoje, dalis, taip dabar jie turėtų suprasti, kad Pietų Europos frontas taip pat kasdien tampa vis pavojingesnis“, – pridūrė jis.

Jis įspėjo, kad „nekontroliuojama ir nuolatinė imigracija... tampa būdu smogti labiausiai pažeidžiamoms šalims, visų pirma Italijai, ir jų geostrateginiams pasirinkimams“.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šiais metais Italijos krantuose jau išsilaipino daugiau kaip 20 000 migrantų, palyginti su maždaug 6 000 migrantų per tą patį laikotarpį 2022 ir 2021 metais.

Dauguma jų išplaukia iš Šiaurės Afrikos perpildytose valtyse ir daugelis jų žūsta. Apie naujausią incidentą, kad prie Libijos krantų dingo 30 migrantų, pranešė Italijos pakrančių apsauga vėlų sekmadienio vakarą.

Prezidentui Vladimirui Putinui artimo verslininko valdoma „Wagner“ grupė aktyviai veikia Ukrainoje, bet taip pat plėtoja veiklą Afrikoje.

Pastaraisiais metais ji įsitvirtino Centrinės Afrikos Respublikoje ir Malyje.

G.Crosetto pastabas pakartojo Italijos užsienio reikalų ministras Antonio Tajani, kuris pirmadienį kelionės į Izraelį metu sakė, kad Roma yra susirūpinusi, „nes daug imigrantų atvyksta iš „Wagner“ grupuotės kontroliuojamų teritorijų“.

Italijos ministrės pirmininkės Giorgios Meloni kraštutinių dešiniųjų pakraipos vyriausybė buvo išrinkta per rugsėjį vykusius rinkimus iš dalies dėl pažado nutraukti masinę migraciją.

Kritikai teigia, kad jos politika, pagal kurią migrantų valtys laikomos teisėsaugos, o ne humanitarine problema, prisidėjo prie vasario 26 dieną įvykusios migrantų valties katastrofos, per kurią žuvo daugiau kaip 70 žmonių.

Italija, ES ir NATO narė, tvirtai remia Ukrainą, siunčia pagalbą ir ginklus, kad padėtų jai apsiginti nuo Rusijos invazijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų