Italija – naujoji Europos galybė? Ambicingasis Mario Draghi griebia jautį už ragų

Kovo pabaigoje, kai Europos Sąjunga klupinėjo organizuodama skiepijimo nuo COVID-19 procesą, trikdomą vakcinos trūkumų ir logistikos nesklandumų, Mario Draghi paėmė reikalus į savo rankas. Naujasis Italijos ministras pirmininkas sulaikė vakcinų, skirtų Australijai, siuntą ir taip pasinaudojo galimybe parodyti, kad į Europos bloką atėjo nauja, agresyvi ir galinga jėga.
Mario Draghi
Mario Draghi / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šis žingsnis supurtė ES vadovybę Briuselyje, kuri, atrodo, buvo užsnūdusi prie jungiklio. Per kelias savaites, iš dalies M.Draghi užkulisinio skubinimo ir dėka pastumdymų, ES leido dar platesnes ir griežtesnes priemones, kad būtų sustabdytas Europai labai reikalingų vakcinų nuo COVID-19 eksportas.

Australijos eksperimentas, kaip jį vadina Briuselio ir Italijos pareigūnai, buvo lūžio taškas tiek Europai, tiek Italijai.

Jis taip pat parodė, kad M.Draghi, garsėjantis kaip buvęs Europos centrinio banko prezidentas, padėjęs išgelbėti eurą, yra pasirengęs vadovauti Europai iš galinės sėdynės, kurioje Italija sėdi jau daugelį metų, nes atsilieka nuo savo partnerių Europoje tiek ekonominio dinamiškumo, tiek taip reikalingų reformų srityse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis