Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Italija rengia įstatymą dėl baimės likti be mobiliųjų prietaisų

Italijos populistinis Penkių žvaigždučių judėjimas (M5S) parengė įstatymo projektą, skirtą didėjančios priklausomybės nuo mobiliųjų telefonų ir kompiuterių prevencijai ir gydymui, ypač tarp jaunimo.
Kai negalime naudotis savo išmaniuoju, mums kyla nerimas.
Mergina su telefonu / 123RF.com nuotr.

Įstatymo projektu siekiama spręsti vadinamosios nomofobijos – baimės likti be mobiliųjų prietaisų ir reguliaraus prisijungimo prie socialinių tinklų ar susirašinėjimo programėlių – problemą.

Projekte siūlomos švietimo programos tėvams, kad jie galėtų vertinti, ar vaikai ne per daug naudojasi mobiliaisiais telefonais.

Taip pat numatyti planai mokyklose ir universitetuose „šviesti dėl sąžiningo naudojimosi internetu ir socialiniais tinklais“.

Nomofobija ypač paveikia jauno amžiaus žmones, dažnai trukdydama išsimiegoti naktį.

Pusė 15–20 metų amžiaus italų savo mobiliuoju telefonu pasinaudoja mažiausiai 75 kartus per dieną, nustatė Nacionalinė priklausomybės nuo technologijų asociacija, kurios išvadas pirmadienį citavo šalies žiniasklaida.

Maždaug 61 proc. italų savo planšetiniais kompiuteriais ar mobiliaisiais telefonais naudojasi ir lovoje, rodo kitas tyrimas, kurio rezultatai buvo paskelbti birželio mėnesį. 18–34 metų amžiaus grupėje šis skaičius buvo 81 procentas.

Valdantysis M5S įstatymo projekte nurodo, kad priklausomybė nuo mobiliųjų telefonų yra palyginama su priklausomybe nuo azartinių lošimų ir „sutrikdo dopamino išsiskyrimą“, turint omenyje medžiagą, veikiančią kaip „laimės hormonas“ ir itin svarbią nervinių signalų perdavimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos