„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Italijoje kovos su COVID-19 fronto linijoje – ir dvasininkai

Italijoje nuo pandemijos pradžios jau mirė daugiau nei 100 kunigų. Tačiau dvasininkai ir toliau skuba pas mirštančius pacientus bei paguodą teikia per socialinius tinklus.
Kunigas šalia karsto
Kunigas šalia karsto / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šiaurės Italijoje gydytojai ir slaugytojai, fronto linijoje kovojantys su nematomu priešu, tapo pasiaukojimo simboliu. Prie jų prisijungė ir kunigai bei vienuolės, kurie taip pat rizikuoja gyvybėmis tenkindami dvasinius italų poreikius, rašo „The New York Times“.

Bergamo vyskupas Francesco Beschi sakė per 20 dienų praradęs 24 kunigus, iš viso šiame regione mirė daugiau nei 2,6 tūkst. kroonavirusu užsikrėtusių žmonių. Maždaug pusė tų kunigų buvo išėję į pensiją ir nebeėjo pareigų, tačiau kiti ir toliau rūpinosi ligoniais bei pagyvenusiais žmonėmis.

VIDEO: Karantine uždaryti italai nepraranda optimizmo – renkasi balkonuose ir dainuoja

Kunigai paguodą siūlo „WhatsApp“, mojuoja iš automobilių atvežę maisto sergantiesiems, stovėdami prie miegamųjų durų suteikia paskutinį patepimą ar, apsišarvavę apsauginėmis priemonėmis, kalba maldas šalia lovų ligoninėse.

Kunigai sako esantys nutolę nuo tikinčiųjų tuomet, kai jiems labiausiai reikia dvasininkų.

Ligoninė kunigo vardu

Vienas iš mirusių kunigų – 67 metų Fausto Resmini, beveik 30 metų buvęs Bergamo kalėjimo kapelionu ir įkūręs centrą problematiškam jaunimui. F.Resmini kolegos kunigai sakė, kad jis virusą pasigavo darbo metu praeitą mėnesį.

F.Resmini buvo gydomas „Humanitas Gavazzeni“ ligoninėje, kurioje jo gyvybė užgeso kovo 23 dieną. Dabar vietos gyventojai bando jo vardu pavadinti naują laikiną ligoninę.

„Jo mirtis yra didžiulė netektis Bergamo bažnyčiai“, – sakė Roberto Trussardi, vadovaujantis labdaros organizacijos „Caritas“ padaliniui Bergame.

VIDEO: Faktai ir mitai apie koronavirusą: kas padeda apsisaugoti ir kas nėra veiksminga?

„The New York Times“ rašo, kad mirtys neatbaidė kitų kunigų nuo pagalbos sergantiesiems.

„Likti namuose teisinga. Tačiau aš esu kunigas ir kartais reikia nusižengti įstatymui, kad patenkintum žmonių poreikius“, – sakė 85 metų kunigas Giovanni Paolini iš Italijos Pesaro miesto.

Pirmadienį G.Paolini kalbėjo laidotuvių maldą už vieną iš 15-os viruso pražudytų jo parapijos narių.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Tuščia bažnyčia Romoje
AFP/„Scanpix“ nuotr./Tuščia bažnyčia Romoje

Kunigas sakė, kad, kai tai įmanoma, jis paguodą teikia telefonu ar socialiniais tinklais. Tačiau jis taip pat užsideda kaukę bei kitas apsaugines priemones ir keliauja aplankyti mirties bijančių žmonių, kurie dažnai yra vieni.

„Renkiesi šį gyvenimą, kad būtum naudingas kitiems“, – sakė jis „The New York Times“.

Bando apsisaugoti

Viename pirmųjų Italijoje užrakintų miestų Castiglione d’Adda buvo sustabdytos beveik visos viešos religinės ceremonijos. 58 metų kunigas Gabriele Bernardelli sakė palaikantis ryšį su parapijiečiais per „WhatsApp“ ir „Instagram“ programėles.

Jo teigimu, dauguma iš 67 žmonių, kuriuos miestelis prarado per pastarąsias 40 dienų, mirė ligoninėje, todėl jis negalėjo jų pamatyti.

Praeitą savaitę G.Bernardelli apsilankė namuose, kuriuose mirštantis vyras gulėjo lovoje. „Anksčiau būdavau arti mirštančio žmogaus, kaip gydytojas prie sergančiojo“, – sakė jis.

Tačiau dabar teko stovėti ant slenksčio – paskutinį patepimą suteikė stovėdamas tarpduryje.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kunigas Italijoje lanko tikinčiuosius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kunigas Italijoje lanko tikinčiuosius

Kunigas Claudio Del Monte taip pat lanko sergančiuosius jų namuose. Turintis chemiko išsilavinimą, jis pasigamino daug dezinfekcinio skysčio, kuriuo pasitepa šnerves ir išsitrina rankas.

Tokių saugumo priemonių imasi siekdamas apsisaugoti pats ir neplatinti viruso, kai eina iš namų į namus.

„Kaip visi mano draugai kunigai, vaikštome po namus. Todėl negalime būti tie, kurie atneša užkratą. Mes ne tik galime susirgti, bet ir užkrėsti. Galbūt mūsų atvejai besimptomiai, tuomet tai – katastrofa“, – C.Del Monte sakė „The New York Times“.

Kiekvieną dieną prieš 15 val. jis išeina į parapijai priklausančią ligoninę. Jis guodžia kitose ligoninėse mirusių vyrų žmonas ir pasilieka tuomet, kai gydytojai išskuba.

„Kunigo laikas laisvesnis“, – sakė jis.

Kartais C.Del Monte mato, kaip nauji pacientai užima vietą tų mirusiųjų, dėl kurių jis meldėsi dieną prieš. Tačiau jis ant vieno išgyvenusio paciento lovos rado laišką.

„Iki kito karto“, – rašė pacientas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs