Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Italijoje – paukščių gripo protrūkis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad rugpjūčio 14 d. Italijoje, Ferrara regione, nustatytas didelio patogeniškumo H7 paukščių gripo atvejis. Pavojingas virusas patvirtintas paukštyne, kuriame buvo laikoma 128 tūkst. dedeklių vištų.
Paukščiai narve
Iliustracinė nuotrauka: paukščiai narve / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kaip praneša Italijos veterinarijos specialistai, įtarimai, kad paukščiai gali sirgti greitai plintančiu paukščių gripu pirmiausia kilo paukštyno darbuotojams, kurie informavo atsakingą instituciją. Siekiant užkirsti kelią infekcijos plitimui visi paukštyno paukščiai pradėti likviduoti, nustatytos 3 km apsaugos ir 10 km priežiūros zonos, iš teritorijos uždrausta išvežti paukštininkystės produkciją, taikomos griežtos biosaugos priemonės. Tai pirmas didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkis ne tik Italijoje, bet ir visoje Europoje šias metais.

„Šis pavojingos ligos atvejis rodo, kad didelio patogeniškumo paukščių gripo grėsmė Europoje išlieka, nors daugiau nei pusę metų nebuvo nustatytas nei vieno didelio patogeniškumo paukščių gripo viruso protrūkio. Lietuvoje, paukščių gripo stebėsena vykdoma nuolat. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute šiais metais jau ištirta daugiau, kaip 600 paukščių gripo mėginių, nei viename pavojingo viruso nenustatyta. Prasidedant rudeninei paukščių migracijai, visiems naminių paukščių laikytojams svarbu priminti, kad naminius paukščius reikėtų laikyti dengtuose aptvaruose, siekiant apsaugoti nuo kontakto su laukiniais paukščiais. Ne mažiau svarbu saugoti ir pašarus, kad laukiniai paukščiai jų neužterštų, nenaudoti vandens iš atvirų telkinių, į kuriuos gali būti patekęs paukščių gripo virusas", – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Pumputis.

2013 metais penkiose Europos Sąjungos valstybėse (Danijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Italijoje, Olandijoje) nustatyta 14 mažo patogeniškumo paukščių gripo protrūkių.

Paukščiams nustatomos dvi paukščių gripo klinikinės formos – didelio patogeniškumo paukščių gripas (DPPG) ir mažo patogeniškumo paukščių gripas (MPPG). DPPG protrūkio atveju nugaišta visi imlių rūšių paukščiai. MPPG protrūkio atveju imlūs paukščiai serga lengviau. Didelio patogeniškumo paukščių gripo (DPPG) virusu užsikrėtusių paukščių klinikiniai požymiai labai skiriasi, jiems turi įtakos šie veiksniai: užkrečiamo viruso virulentiškumas, veikiamos rūšys, amžius, lytis, ligos, kuriomis sergama tuo pačiu metu, ir aplinka. Ankstyvieji požymiai gali būti dingęs apetitas, sumažėjęs poreikis gerti ir palyginti mažas mirtingumas. Tačiau liga paukščių pulke gali atsirasti ir staiga, daug paukščių gali nugaišti nepasireiškus pirmiesiems ligos požymiams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos