„Sakyčiau, kad Angela Merkel tikrai nepakankamai įvertino socialinio konflikto riziką, paskelbusi, kad Vokietijoje yra vietos šimtams tūkstančių žmonių“, – sakė Italijos kraštutinių dešiniųjų pažiūrų ministras Vokietijos visuomeniniam transliuotojui „Deutsche Welle“ pirmadienį.
„Aš vis dar prisimenu, kas įvyko per Naujųjų metų išvakares 2015 metais Kelne ir kitur“, – pridūrė jis.
Tą naktį Kelne šimtai moterų tapo lytinių nusikaltimų aukomis arba buvo apiplėštos. Dėl daugumos tų atvejų buvo kaltinami migrantai, daugiausia atvykėliai iš šiaurės Afrikos. Šis Vokietiją sukrėtęs įvykis pakurstė ginčus dėl tais pačiais metais, per pačią migrantų krizę A. Merkel priimto sprendimo įsileisti didelį skaičių prieglobsčio prašytojų.
Vėliau dar keli migrantų įvykdyti rezonansiniai nusikaltimai turėjo įtakos visuomenės nuomonei ir padidino kraštutinių dešiniųjų partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) populiarumą.
Neseniai ultradešinieji ekstremistai surengė audringą protestą rytiniame Chemnico mieste. Jį išprovokavo 35 metų vokiečio nužudymas rugpjūčio 26 dieną, dėl kurio pagrindiniu įtariamuoju tapo prieglobsčio prašytojas iš Irako.
Vokietiją sukrėtė išplatintos nuotraukos, kuriose matyti, kaip ultradešinieji protestuotojai vaikosi svetimšališkos išvaizdos žmones, o neonaciai naudoja nacistinį pasveikinimą tiesiai policijos pareigūnams prieš akis.
„Smurtas niekada nėra sprendimas, – sakė M.Salvini interviu „Deutsche Welle“. – Smurtas sukelia smurtą, bet Vokietijos vyriausybė daug metų nepakankamai įvertino šią problemą, o AfD iškilimas akivaizdžiai yra (žmonių) reakcija.“
M.Salvini laikosi griežtos antiimigrantiškos pozicijos nuo praėjusio birželio, kai jo dešiniųjų partija „Šiaurės lyga“ suformavo vyriausybę su populistiniu Penkių žvaigždučių judėjimu.
Jis neleidžia užsienio NVO priklausantiems migrantų gelbėtojų laivams švartuotis jo šalies uostuose ir kaltina Briuselį palikus Italiją vieną tvarkytis su šimtais tūkstančių migrantų, atvykusių į šalį nuo 2013 metų.