„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Italijos paplūdimiai po karantino: daug įtampos ir diskriminacijos

Italija, kaip ir daugelis kitų Europos valstybių, bando grįžti į normalų gyvenimą po koronaviruso protrūkio piko. Tačiau šalies paplūdimiuose jau pranešama apie galybę smulkių konfliktų, be to, iš Lombardijos, kuriai epidemija smogė skaudžiausiai, į pajūrį atvykę žmonės teigia, kad į juos žvelgiama itin kreivai, rašo „The Guardian“.
Italijos paplūdimiai atslūgus koronaviruso epidemijai
Italijos paplūdimiai atslūgus koronaviruso epidemijai / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Įsibėgėjant keistam atostogų sezonui, Kodonjo, pirmojo karantinuoto miestelio visoje Italijoje, gyventojai skundžiasi, kad jiems nepavyksta užsisakyti nakvynių pajūrio viešbučiuose.

Esą kai tik paaiškėja, kad atvykti nori buvusios „raudonosios zonos“ gyventojai, viešbučių ar nakvynės namų savininkai iškart nutaria nepriimti rezervacijų.

Grasina paduoti valstybę į teismą

Vienas tokių atstumtųjų – Davide Passerini, gyvenantis Kodonjo miestelyje, bet yra dar mažesnio Fombijo meras. Fombijo miestelyje irgi buvo skelbtas karantinas.

D.Passerini norėjo užsisakyti savaitgalio nakvynę Toskanoje, tačiau viešbučio savininkas nesutiko, kai tik paaiškėjo, kad atvykstama iš Lombardijos.

„Tokie epizodai reti, bet ši diskriminacija verčia jaustis labai nepatogiai. Žmonės nesupranta, kad asmenys, atvykstantys iš pirmųjų raudonųjų zonų, beveik neabejotinai neatsiveš viruso, nes ten infekcijų jau ilgą laiką beveik visiškai nėra.

Bet kai kuriems žmonėms Kodonjas ir toliau asocijuojasi su infekcine liga“, – kalbėjo D.Passerini.

Dar viena italų pora iš Lombardijos praėjusią savaitę radijo laidoje irgi papasakojo, kaip buvo tiesiog išvyta iš vieno viešbučio priimamojo – jiems buvo pasakyta, kad įstaigoje nebėra vietų.

Viename paplūdimyje netoli Romos savaitgalį vienas vyras sudavė 20-metei moteriai į veidą po to, kai ji paprašė patraukti rankšluostį toliau.

Negana to, paplūdimiuose ir taip juntama įtampa – žmonės grumiasi dėl erdvės viešuose pliažuose, o juose neretai numojama į saugumo taisykles, pavyzdžiui, nurodymus laikytis tinkamo atstumo nuo kitų poilsiautojų.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Italijos paplūdimiai atslūgus koronaviruso epidemijai
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Italijos paplūdimiai atslūgus koronaviruso epidemijai

Viename paplūdimyje netoli Romos savaitgalį vienas vyras sudavė 20-metei moteriai į veidą po to, kai ji paprašė patraukti rankšluostį toliau.

O psichologė Marina Marzari iš Veneto regiono prisipažino, kad atostogos pajūryje jai per kelias valandas „virto pragaru“, kai paplūdimį užplūdo didžiulės žmonių grupės.

„Aš dar nesu mačiusi tokių tankių minių. Niekas nedėvėjo jokių kaukių ir nesilaikė atstumo. Man tai atrodo labai pavojinga“, – pasakojo moteris, kuri teigė skambinusi į policiją, bet patruliai paplūdimyje taip ir nepasirodė.

„Scanpix“ nuotr./Italijos paplūdimiai atslūgus koronaviruso epidemijai
„Scanpix“ nuotr./Italijos paplūdimiai atslūgus koronaviruso epidemijai

„Visi mes per pastaruosius mėnesius aukojomės, bet iš žmonių, kurie tiek daug laiko praleido namuose, dabar tyčiojamasi. Jaučiuosi nesaugiai. Jei susirgsiu, paduosiu valstybę į teismą“, – pridūrė M.Marzari.

Laisvai keliauja tarp regionų

Saugumo taisyklių lengviau laikytis privačiuose paplūdimiuose, kur žmonės gali išsinuomoti gultus ir skėčius.

Bet viešuose pliažuose, nors čia galima būriuotis daugiausia keturių žmonių grupėms ir laikytis pusantro metro distancijos nuo kitų, vyrauja chaosas.

Požiūriai ir elgesys labai skiriasi. Tai tipiška, nes visuomenėje jaučiamas nerimas.

Tiesa, kai kuriose vietose jau imamasi veiksmų. Iskijoje, saloje prie Neapolio, praėjusią savaitę paskelbta, kad tie, kurie pažeidžia saugumo reikalavimus, bus nebeįleidžiami į paplūdimį visą likusį vasaros sezoną.

„Būtina ginti teisę saugiai leisti laiką paplūdimyje. Žmonės nusipelnė daugiau pagarbos“, – pažymėjo Iskijos meras Enzo Ferrandino.

O Bordigeros miestelis nusamdė tvarkdarius, kurie patruliuos viešuose paplūdimiuose. Tokį pat žingsnį ketinama žengti Salerno miestelyje Kampanijoje.

COVID-19 infekcijų Italijoje gerokai mažiau nei pirmaisiais pavasario mėnesiais, paskelbtus suvaržymus gegužę pradėta švelninti.

Nors pavienių židinių, susijusių su įvežtiniais atvejais, dar pasitaiko, piliečiai nuo birželio pradžios gali laisvai keliauti tarp regionų.

„Tačiau požiūriai ir elgesys labai skiriasi. Tai tipiška, nes visuomenėje jaučiamas nerimas. Mes arba laikome visus kitus potencialiais infekcijos šaltiniais, arba absoliučiai neigiame bet kokią riziką“, – pažymėjo psichologas Giuseppe Pantaleo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs