Balsavimas žemuosiuose parlamento rūmuose vyks apie 18 val. Grinvičo (20 val. Lietuvos) laiku, o M.Monti pareiškė po jo atsistatydinsiantis, pradedamas kampaniją, kurią veikiausiai vainikuos visuotiniai rinkimai vasario 24 dieną.
Technokratui premjerui artimi šaltiniai tvirtina, jog jis dar neapsisprendęs, ar verta pradėti politiko karjerą, nors atrodo, kad jo balsas būsimoje kampanijoje bet kokiu atveju bus svarus, kaip galima spėti iš ketvirtadienį „Fiat“ automobilių gamykloje pasakytos kalbos.
„Artimiausi jam žmonės sako, kad jis dar neapsisprendęs, ir neatmeta netikėto sprendimo, – rašo dienraštis „Corriere della sera“. – Slenkant valandoms, didžiausios partijos, kurios palaikė Monti, pamažu pradeda įžvelgti jame potencialų priešininką.“
Kai kurie politikos apžvalgininkai prognozuoja, kad M.Monti planuoja dalyvauti rinkimų kampanijoje kaip neoficialus centristų koalicijos lyderis. Kai kas šį aljansą prilygina dešimtmečius Italijai vadovavusiems krikščionims demokratams.
Nors M.Monti negali būti traukiamas į partijų sąrašus, nes jau yra senatorius iki gyvos galvos, jam gali būti pasiūlyti postai naujoje vyriausybėje, tarp jų ir premjero arba finansų ministro postas.
Centristų programoje bus įrašytos „istorinės reformos“ ir „daug gilesnė liberalizacija nei matėme iki šiol“, „Corriere de la serra“ citavo šaltinius, kurie esą pastarosiomis dienomis kalbėjosi su M.Monti.
69 metų M.Monti ketvirtadienį ginčijosi su žiniasklaidos magnatu ir savo pirmtaku Silvio Berlusconi (Silvijumi Berluskoniu) dėl taupymo priemonių reikalingumo, gindamas jo vykdytos biudžeto drausmės politikos „karčius vaistus“, taip pat perspėjo nemėginti atsukti laikrodžio atgal.
Akivaizdžiai komentuodamas pastarojo meto S.Berlusconi pareiškimus, kad jis atsisakytų griežto taupymo priemonių, M.Monti „Fiat“ gamyklos darbuotojams sakė, kad būtų „neatsakinga niekais paversti visas aukas, kurias yra sudėję italai“.