„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Italijos premjeras: NVO laivas su migrantais pasiekus susitarimą įsileistas į šalį

Italijos premjeras Giuseppe Conte trečiadienį pranešė, kad labdaros organizacijos „Sea Watch“ laive esantiems migrantams pagaliau leista išsilaipinti, Italijai ir dar šešioms valstybėms sutikus juos įsileisti.
Italijos premjeras Giuseppe Conte
Italijos premjeras Giuseppe Conte / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

„Liuksemburgas prisijungė prie virtinės draugiškų šalių, atsakiusių į mūsų kvietimą (įsileisti migrantus). Dabar esame septynios šalys, – žurnalistams sakė G.Conte. – Išsilaipinimas prasidės artimiausiomis valandomis.“

Kitos valstybės, sutikusios priimti migrantus ir prieglobsčio prašytojus, beveik dviem savaitėms įstrigusius „Sea Watch 3“ laive, yra Prancūzija, Vokietija, Malta, Portugalija ir Rumunija.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Italijos vidaus reikalų ministras Matteo Salvini
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Italijos vidaus reikalų ministras Matteo Salvini

Dėl atvykėlių likimo įsiplieskė ginčas tarp Italijos ultradešiniųjų bei antiimigracinių pažiūrų vidaus reikalų ministro Matteo Salvini ir Vokietijos NVO „Sea Watch“.

Penktadienį ši migrantų gelbėjimu užsiimanti organizacija skubiai iškėlė Italijai bylą Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT) dėl Romos atsisakymo įsileisti jos laivą su 47 migrantais.

Tokį drastišką žingsnį „Sea Watch“ žengė dėl Romos radikalaus požiūrio į migrantus daugiausiai iš Užsachario Afrikos šalių, kuriuos „Sea Watch“ laivas išgelbėjo Viduržemio jūroje sausio 19 dieną.

„Sea Watch 3“ plaukioja su Olandijos vėliava ir šiuo metu dėl blogų oro sąlygų yra numetęs inkarą prie Sicilijos krantų.

Gelbėtojai aptiko pavojingos kelionės per jūrą išvykusius migrantus ir prieglobsčio prašytojus, įskaitant aštuonis nepilnamečius, prie Libijos krantų.

Strasbūre įsikūręs EŽTT antradienį paragino Italijos vyriausybę „kaip įmanoma greičiau imtis visų būtinų priemonių“, kurios leistų aprūpinti laive „Sea Watch 3“ esančius migrantus vaistais, vandeniu ir maistu.

Viduržemio jūroje išgelbėjami migrantai dažnai atsiduria nežinioje nuo praėjusios vasaros, nes su imigracija kovojanti Italijos vyriausybė atsisako juos įsileisti į savo uostus.

Su migrantų problema Europa grumiasi nuo 2015 metų migracijos krizės, kai jos krantus pasiekė daugiau nei 1 mln. atvykėlių, daugiausia bėgusių nuo konfliktų Artimuosiuose Rytuose.

M.Salvini, anksčiau perspėjęs dėl savo planų imtis teisinių veiksmų prieš „Sea Watch“ įgulos narius, antradienį pareiškė, jog leis 47 migrantams išsilaipinti Italijoje, jeigu jie sutiks išvykti į Vokietiją arba Nyderlandus.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį paragino Europą ieškoti „humaniškų sprendinių“ migrantų gelbėjimo operacijoms ir leisti migrantams išsilaipinti artimiausiuose uostuose, šiuo atveju Italijoje.

Jis pridūrė, jog migrantų perskirstymas yra antraeilis klausimas, bet patikino, kad Prancūzija įsipareigojusi laikytis dalinimosi šia našta principo.

Anksčiau šį mėnesį Europos Sąjunga pasiekė, kad aštuonios Bendrijos valstybės pasidalintų beveik 50 migrantų, įstrigusių dviejuose gelbėjimo laivuose; vienas iš jų buvo „Sea Watch 3“.

Nyderlandai pirmadienį atmetė Italijos raginimą priimti 47 migrantus pareiškę, jog su karalystės vėliava plaukiojantis laivas „veikė savo iniciatyva“.

Pernai Viduržemio jūrą kirto maždaug 113 482 į Europą patekti norėję migrantai, nurodo Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra. Jos duomenimis, 2 262 žmonės per tokias pavojingas operacijas žuvo arba dingo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs