Tačiau Vokietijos leidinys „Bild“ rašo, kad B.al Assadas savo naujausiais namais gali pasirinkti Maskvą, elitinį Rusijos sostinės rajoną „Moskva City“, kur jo giminaičiai turi nekilnojamojo turto.
Anksčiau leidinys „Financial Times“ skelbė, kad B.al Assado giminaičiai 2013-2019 m. Maskvos mieste įsigijo mažiausiai 19 prabangių butų, kurių bendra vertė siekia mažiausiai 40 mln. JAV dolerių. Remiantis žurnalistų peržiūrėtais dokumentais, 13 objektų priklauso B.al Assado pusbroliui Hafizui Makhloufui arba jo kontroliuojamoms bendrovėms. Dar du butus įsigijo kito pusbrolio Rami Makhloufo žmona.
Pažymima, kad keturi iš šių butų įregistruoti Assado pusbrolių Ihabo ir Iyado Makhloufų vardu. Basharo pusbrolis Makhlubas taip pat nusipirko trijų kambarių butą už kelių minučių kelio nuo Maskvos verslo centro. Buvusio Sirijos prezidento giminaičiai naudojosi ofšorinėmis bendrovėmis, kad įsigytų brangaus nekilnojamojo turto Rusijos sostinėje.
Assadų šeima jau seniai palaiko glaudžius ryšius su Rusija. Jo vyriausiasis sūnus Hafezas al Assadas baigė magistrantūros studijas ir gruodžio pradžioje apgynė daktaro disertaciją Maskvos valstybiniame universitete.
Gruodžio 8 d. Rusija „dėl humanitarinių priežasčių“ suteikė jam prieglobstį. Rusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė pareiškimą, kuriame pažymėjo, kad B.al Assadas po derybų su sukilėliais nusprendė palikti prezidento postą ir išvyko iš šalies, „davęs nurodymus taikiai įvykdyti valdžios perdavimą“. Tuo pat metu valdžią perėmusi opozicija paskelbė 10 mln. JAV dolerių premiją už buvusio Sirijos prezidento galvą.
Pasak amerikiečių leidinio „The Washington Post“, likus kelioms savaitėms iki lapkričio 27 d. prasidėjusio sukilėlių puolimo, B.al Assadui buvo pasiūlyta nutraukti paramą Libano „Hezbollah“ grupuotei, pažaboti kurdų sukarintas grupuotes ir grąžinti dalį Sirijos pabėgėlių iš Turkijos mainais į JAV sankcijų panaikinimą ir santykių su Ankara pagerinimą. Tačiau B.al Assadas atsisakė tai padaryti.