Izoliuotą Hondūrą toliau krečia protestai

Hondūro policija trečiadienį panaudojo ašarines dujas, kad išvaikytų tūkstančius įniršusių protestuotojų, o nušalintas prezidentas Manuelis Zelaya paragino Jungtines Amerikos Valstijas imtis aktyvesnių veiksmų, kad būtų išspręsta šalį apėmusi krizė.
Neramumai Hondure
Neramumai Hondūre / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

M.Zelayos šalininkai susirėmė su riaušių policija, kuri panaudojo ašarines dujas ir gumines lazdas, kad sustabdytų protestuotojus, žygiuojančius prie parlamento pastato sostinėje Tegusigalpoje.

Demonstrantai, nepaisydami pareigūnų įspėjimų, kad prieš juos bus panaudota jėga, svaidė akmenis ir išdaužė kelių aplinkinių pastatų, kuriuose įsikūrusios verslo įmonės, langus. Įniršusi minia puolė įstatymų leidėją, kuris rėmė birželio 28 dieną įvykdytą perversmą, per kurį buvo nušalintas M.Zelaya, tačiau policininkams pavyko jį išgelbėti.

Per susirėmimus, kurie vyko kitą dieną po to, kai riaušininkai padegė greitojo maisto kavinių tinklo vietos padalinį, buvo sulaikyta apie 50 protestuotojų.  Per pavienįą incidentą Hondūro ekonomikos sostinėje San Pedro Suloje lazdomis ginkluoti protestuotojai prie viešbučio, kuriame buvo apsistojusi šalyje viešinti Kosta Rikos futbolininkų komanda, įrengė kelio užtvaras. Policija prieš juos panaudojo ašarines dujas ir gumines kulkas.

Miestų gatvėse nerimstant triukšmingiems protestams, kuriuos išprovokavo kariškių remtas perversmas prieš M.Zelayą, Tegusigalpa toliau jaučia diplomatines šių įvykių pasekmes.

Hondūro diplomatinė izoliacija sustiprėjo, kai šiai mažai Centrinės Amerikos valstybei buvo nurodyta, kad ji negali dalyvauti būsimame regiono aukščiausios karinės vadovybės susitikime. Susitikimą organizuojanti Argentina sakė, kad Hondūro kariškiai jame nepageidaujami dėl savo vaidmens perversme, per kurį M.Zelaya buvo pašalintas iš prezidento posto.

M.Zelaya, kuris jau beveik du mėnesius aktyviai stengiasi sutelkti tarptautinę paramą, kad galėtų grįžti į valdžią, trečiadienį viešėjo Brazilijoje, kur susitiko su prezidentu Luizu Inacio Lula da Silva.

M.Zelaya paragino Jungtines Valstijas aktyviau jį remti ir užimti „griežtesnę poziciją, kad būtų parodyta, jog tokios atakos prieš demokratiją negali kartotis“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai