„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Izraelio ambasadorius apie kovą su COVID-19: tiksi du laikrodžiai, vienas – skiepų, kitas – koronaviruso atmainų

Izraelio ambasadorius Lietuvoje Yoseffas Levy interviu 15min karštai gynė neseniai šioje šalyje pristatytą „žaliojo paso“ sistemą, pagal kurią nuo COVID-19 paskiepyti ar persirgę piliečiai gali daugiau nei kiti – lankytis sporto klubuose, baseinuose, viešbučiuose, kultūros renginiuose. Anot diplomato, vyriausybė tikisi, kad tokia tvarka privers nesiskiepijančius užsispyrėlius ir suprasti, kad vakcina vis dėlto reikalinga pačiai visuomenei. „Ir vakcinos tikrai veikia“, – besdamas pirštu į statistiką kartojo Y.Levy.
Yossefas Levy
Yossefas Levy / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Tai veikia“, – skambiai dar vasario viduryje paskelbė Izraelio dienraštis „The Times of Israel“, prisijungęs prie šalyje išdidžiai aidinčio triumfo dėl sėkmingos kovos su koronaviruso epidemija.

Jau tada Izraelio, kuris gyventojus nuo COVID-19 skiepija sparčiausiai pasaulyje, mokslininkai skaičiavo, kad iš 500 tūkst. abiem vakcinos dozėmis paskiepytų žmonių tik 544 (0,1 proc.) užsikrėtė koronavirusu. Iš jų tik keturi susirgo sunkiai, nenumirė nė vienas.

Dabar statistika dar geresnė. Abiem „Pfizer/BioNTech“ vakcinos dozėmis paskiepyta jau daugiau nei 3,2 mln. izraeliečių, viena – 4,6 mln. Iš viso šalyje gyvena 9,3 mln. žmonių.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Pfizer“ vakcina
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Pfizer“ vakcina

Pilnai vakcinuoti 90 proc. 70 metų ir vyresnių žmonių, o tyrimai, šįkart jau paremti ne bandymais, rodo, kad pasiskiepijus šansai susirgti sumažėja net 94 proc. Sunkių susirgimų ir mirčių taip pat sparčiai retėja.

Negana to, kitos studijos signalizuoja, kad gavus abi vakcinos dozes smarkiai sumenksta ir tikimybė apskritai užsikrėsti bei tada pernešti virusą kitam, nepaskiepytam asmeniui. Vis dėlto Izraelis nenori rizikuoti ir siekia paskiepyti kuo daugiau piliečių.

Pagrindinė paskata – vadinamasis „žaliasis pasas“, kurį turintys imunizuoti žmonės gali daugiau nei tie, kurie nenori skiepytis. Ambasadorius Y.Levy, kuris jau pasiskiepijęs nuo COVID-19 tuoj pat ištraukia telefoną ir parodo: „Štai mano pasas!“

Europoje tokio dokumento idėja irgi svarstoma, bet jos priešininkų nemažai – pavyzdžiui, Vokietijoje kalbama apie „kovą alkūnėmis“, apie naują privilegijuotųjų sluoksnį. Tačiau Y.Levy nukerta: „Aš skiepijuosi, nes noriu sugrįžti į normalų gyvenimą ir noriu, kad šis mano noras būtų gerbiamas.“

Daugelis skuba skiepytis

– Ambasadoriau, tikrai žinote, kaip Izraeliui pavydi visas likęs pasaulis – skiepijimo tempai įspūdingi. Daug jau visko prirašyta, bet paklausiu ir jūsų: kokia tokios sėkmės priežastis? Kokia paslaptis?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“