N.Bennettas atėjo į valdžią praėjusį birželį po kruopščių pastangų suburti koaliciją, kuri sugebėjo nuversti ilgiausiai Izraelyje dirbusį premjerą Benjaminą Netanyahu ir 120 vietų Knesete suformuoti vos 61 vietos daugumą.
Tačiau vyriausybė šią daugumą prarado anksčiau šį mėnesį, kai viena religinga dešiniųjų pažiūrų Kneseto narė pasitraukė iš koalicinės vyriausybės, pažėrusi aštrios kritikos sveikatos apsaugos ministrui Nitzanui Horowitzui, nurodžiusiam ligoninių vadovams nedrausti per artėjančią žydų Paschą šiose gydymo įstaigose raugintos duonos produktų. Ministras šį nurodymą davė Aukščiausiajam Teismui neseniai panaikinus daug metų galiojusį draudimą.
N.Bennetto ideologiškai marga koalicija, apimanti kone visą politinį spektrą, pradedant žydų nacionalistais ir baigiant arabais, parlamente liko su 60 vietų. Tiek pat vietų turi ir opozicija.
Sekmadienio vakarą „Raam“, turinti keturias vietas koalicijoje, pareiškė, kad „stabdo“ savo paramą, praėjus dviem dienoms po policijos ir palestiniečių demonstrantų susirėmimų Jeruzalės Al Aksos mečetės komplekse, per kuriuos buvo sužeista 150 žmonių.
„Jei vyriausybė ir toliau imsis veiksmų prieš Jeruzalės gyventojus, atsistatydinsime kaip blokas“, – sakoma partijos pareiškime.
Partijos sprendimas kol kas neturės poveikio vyriausybei, nes Knesetas iki gegužės 5 dienos turi pertrauką.
Šaltiniai naujienų agentūrai AFP sakė, kad N.Bennettas sieks nuraminti padėtį.
N.Bennetto koalicija gali valdyti turėdama 60 vietų, tačiau jai būtų sunku priimti naujus teisės aktus.
Tačiau jei dar vienas narys pasitrauktų iš koalicijos, Knesetas galėtų surengti balsavimą dėl nepasitikėjimo ir pakviesti izraeliečius grįžti prie balsadėžių penktiems parlamento rinkimams per ketverius metus.