Politikos veteranas Gideonas Saaras tikisi nuversti B.Netanyahu ir tvirtina, kad turės daugiau galimybių suformuoti vyriausybę po kovą įvyksiančių nacionalinių rinkimų. B.Netanyahu to padaryti nepavyko du kartus, po dvejų šiemet surengtų rinkimų.
Vis dėlto, nors teismuose yra kaltinamas korupcija, B.Netanyahu tebėra populiarus savo partijoje, kuri jį tvirtai palaiko, ir prognozuojama, kad ketvirtadienį jis užtikrintai nugalės G.Saarą.
Pergalė „Likud“, kuri nuo savo įkūrimo 8-ajame dešimtmetyje turėjo tik keturis lyderius, rinkimuose galėtų sustiprinti B.Netanyahu pozicijas prieš kitus nacionalinius rinkimus.
G.Saaro, kurį remia „Likud“ eilinių narių grupelė, populiarumas prieš balsavimą padidėjo, be to, jam galėtų būti palankūs prasti orai, dėl kurių rinkėjų aktyvumas gali būti mažas. Jei jis laimėtų, taptų „Likud“ kandidatu į premjerus kovo rinkimuose.
B.Netanyahu vaizdavo G.Saarą nepatyrusiu politiku, o save vadino saugumo ir tarptautinės diplomatijos žinovu. Nesmagiu momentu prieš pirminius rinkimus laikomas trečiadienio incidentas, kai per mitingą pietiniame Aškelono mieste B.Netanyahu buvo skubiai nulydėtas nuo scenos dėl iš Gazos Ruožo paleistos raketos.
Balsavimas baigsis 23 val. vietos laiku, o partijos pirminių rinkimų rezultatų laukiama anksti penktadienį.
B.Netanyahu yra kaltinamas trijose korupcijos bylose. Jis savo kaltę neigia ir vykdė piktą kampaniją prieš žiniasklaidą bei teisėsaugos pareigūnus, kurie, pasak jo, nori jį nušalinti nuo pareigų. Jo šalininkai bandė vaizduoti G.Saarą to paties sąmokslo dalimi.
Po dvejų aiškaus nugalėtojo neiškėlusių rinkimų Izraelyje rengiamasi beprecedenčiams tretiems nacionaliniams rinkimams per mažiau nei metus.
B.Netanyahu pagrindiniam varžovui, buvusiam kariuomenės vadui Benny Gantzui po ankstesnių rinkimų taip pat nepavyko suformuoti vyriausybės. Nors abu politikai reiškė norą formuoti vienybės vyriausybę, jie nesutarė dėl jos sudėties ir to, kas jai turėtų vadovauti, tad aklavietė dar labiau komplikavosi.
Neseniai atliktos apklausos rodo, kad vadovaujant G.Saarui „Likud“ sudarytų galingesnį bloką su savo sąjungininkais ultraortodoksais ir nacionalistais. G.Saaras taip pat turėtų daugiau galimybių formuoti nacionalinės vienybės vyriausybę su centristų partija „Mėlyna ir balta“, jei, kaip tikimasi, po būsimų rinkimų išliks ta pati politinė aklavietė.