Po precedento neturinčios politinės aklavietės, dėl kurios per mažiau nei ketverius metus buvo surengti penkeri rinkimai, laikotarpio, lapkričio 1 dienos balsavimas rinkimuose B.Netanyahu ir jo kraštutinių dešiniųjų sąjungininkams suteikė aiškią daugumą 120 vietų parlamente.
„Nusprendžiau jums, Benjaminai Netanyahu, pavesti užduotį suformuoti vyriausybę“, – sakė jam prezidentas Isaacas Herzogas per ceremoniją Jeruzalėje.
Priimdamas mandatą 73 metų B.Netanyahu pažadėjo tarnauti visiems izraeliečiams, „tiems, kurie už mus balsavo, ir tiems, kurie nebalsavo – tai mano atsakomybė“.
Dešiniųjų veteranas, kuris teisme kovoja su kaltinimais korupcija, turės mažiausiai 28 dienas sudaryti koaliciją su savo sąjungininkais – dviem ultraortodoksų žydų partijomis ir kylančiu kraštutinių dešiniųjų aljansu.
I.Herzogas atkreipė dėmesį į vykstantį B.Netanyahu teismo procesą ir pasakė: „Aš, žinoma, nepamiršau, kad Jeruzalės apygardos teisme vyksta teismo procesas prieš B.Netanyahu, ir visiškai to nesureikšminu.“
Tačiau jis pažymėjo, kad pagal naujausius precedentus dešiniųjų pažiūrų politikas, ginčydamas kaltinimus, gali eiti ministro pirmininko pareigas.
Artimiausi jo veiksmai bus atidžiai stebimi, kai kuriuose sluoksniuose didėjant nerimui dėl jo politinių planų ir prieštaringai vertinamų valdančiųjų partnerių tikslų.
Naujoji vyriausybė turėtų priimti plataus masto teismų reformas, kurios yra ilgalaikis Izraelio dešiniųjų prioritetas. Tai galėtų apimti vadinamąją „panaikinimo išlygą“, suteikiančią parlamentui teisę atšaukti Aukščiausiojo Teismo nutarimą bet kada, kai šis paskelbia, kad teisės aktai yra neteisėti.
B.Netanyahu vyriausybė taip pat gali perimti visišką Aukščiausiojo Teismo teisėjų skyrimo kontrolę, kurią šiuo metu atlieka įstatymų leidėjų, šiuo metu dirbančių teisėjų ir teisininkų kolegija.
„Man sunku pervertinti siūlomų reformų žalą ir pavojų“, – sakė Izraelio demokratijos instituto konstitucinės teisės profesorė Suzie Navot.