Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

J.Assange'o prašymas dėl koronaviruso paleisti jį už užstatą atmestas

Vyriausybių paslaptis viešinančio tinklalapio „WikiLeaks“ įkūrėjo Juliano Assange'o prašymas paleisti jį už užstatą dėl rizikos jam britų kalėjime užsikrėsti koronavirusu trečiadienį buvo atmestas.
Julianas Assange'as
Julianas Assange'as / „Scanpix“/„Picture-Alliance“ nuotr.

„Pagal šiandien esančią padėtį ši pandemija pati savaime nesuteikia pagrindo paleisti poną Assange'ą“, – Vestminsterio magistrato teisme paskelbė teisėja Vanessa Baraitser.

J.Assange'as laikomas griežto režimo Belmaršo kalėjime Londono pietryčiuose, kol vyksta jo ekstradicijos procesas. Jį išduoti prašo Jungtinės Valstijos, norinčios jį teisti dėl kaltinimų šnipinėjus.

V.Baraitser pažymėjo, kad 48 metų J.Assange'as, kuris teismo posėdžius stebėjo vaizdo ryšiu, jau yra pažeidęs paleidimo už užstatą sąlygas, kai 2012 metais pabėgo į Ekvadoro ambasadą Londone.

Tuo metu Švedijos pareigūnai siekė jo ekstradicijos dėl įtarimų lytine prievarta, kurie vėliau buvo panaikinti.

J.Assange'o advokatas Edwardas Fitzgeraldas sakė, kad šiuo metu Belmaršo kalėjime COVID-19 atvejų nėra, bet nedirba 100 kalėjimo pareigūnų ir yra „labai reali rizika“, kuri „galėtų būti lemtinga“.

J.Assange'as yra nemažai sirgęs, taip pat ir kvėpavimo takų infekcijomis.

Jo ekstradicijos svarstymas gegužės viduryje turi būti atnaujintas trims savaitėms. Tuomet turi būti kviečiami liudytojai, rengiamos kryžminės apklausos. Teismo sprendimo tikimasi vėliausiai rugpjūtį.

Tačiau procesas dėl koronaviruso protrūkio galėtų užsitęsti.

J.Assange'ui gresia 17 kaltinimų pagal JAV Šnipinėjimo įstatymą, susijusių su slaptų Valstybės departamento ir Gynybos departamento pranešimų apie JAV kampanijas Afganistane ir Irake paskelbimu 2010 metais „WikiLeaks“ svetainėje, taip pat vienas kaltinimas įsilaužimu į kompiuterius.

Jei sprendimas J.Assange'ui būtų nepalankaus, jis galėtų būti nuteistas kalėti 175 metus.

Didžioji Britanija šiuo metu galvoja, ar Anglijoje ir Velse paleisti kai kuriuos kalinius, kad kalėjimai patirtų mažesnį spaudimą. Šiuo metu 10 proc. kalėjimų pareigūnų nedirba dėl pasireiškusių viruso simptomų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų