Pirmą kartą komentuodamas šį klausimą J.Bidenas sakė, kad reformos turi būti vykdomos atsižvelgiant į pagrindines demokratines vertybes, sakoma Baltųjų rūmų pranešime.
B.Netanyahu griežtosios dešiniosios vyriausybės teismų reformos planai sukėlė jau 11 savaičių trunkančius protestus.
Protestuotojai baiminasi, kad siūlomos reformos, kurios jau svarstomos parlamente ir kuriomis būtų padidinta politikų galia teismų atžvilgiu, kelia grėsmę Izraelio demokratijai.
Reformos, be kita ko, leistų įstatymų leidėjams paprasta balsų dauguma panaikinti Aukščiausiojo Teismo sprendimus.
Šių planų priešininkai kaltina B.Netanyahu, teisiamą dėl kaltinimų korupcija, kuriuos jis neigia, bandymu pasinaudoti reformomis siekiant panaikinti galimus teismo sprendimus prieš jį. Ministras pirmininkas atmeta tokius kaltinimus.
Reikšdamas susirūpinimą dėl gilėjančio Izraelio visuomenės susiskaldymo, prezidentas Isaacas Herzogas trečiadienį pasiūlė kompromisą, tačiau vyriausybė jį atmetė.
Baltųjų rūmų pareiškime sakoma, kad J.Bidenas Izraelio lyderiui sakė, jog demokratiniai principai yra JAV ir Izraelio santykių „skiriamasis ženklas“.
„Prezidentas pasiūlė paremti pastangas, dedamas siekiant kompromiso dėl siūlomų teismų reformų, atitinkančių šiuos pagrindinius principus“, – sakoma pareiškime.
J.Bidenas sakė B.Netanyahu, kad „demokratines visuomenes stiprina tikros kontrolės ir pusiausvyros priemonės ir kad esminiai pokyčiai turėtų būti vykdomi su kuo platesne visuomenės parama“.