Šie demokrato pasiūlymai pateikti po to, kai birželį konservatorių dominuojamas JAV Aukščiausiasis Teismas atmetė jo pirminius didesnius užmojus panaikinti kelis šimtus milijardų dolerių (eurų) susikaupusios skolos.
„Jei šie planai būtų įgyvendinti, daugiau kaip 30 milijonų amerikiečių būtų atleisti nuo skolų“, – sakoma Baltųjų rūmų pareiškime prieš J. Bideno kalbą Madisone, Viskonsino valstijoje.
Pagal šiuos planus 23 mln. skolininkų būtų panaikintos susikaupusios palūkanos, keturiems milijonams studentų būtų panaikintos visos skolos, o daugiau kaip 10 mln. skolininkų būtų suteiktas bent 5 tūkst. JAV dolerių (4,6 tūkst. eurų) skolos sumažinimas.
„Tai reiškia, kad galėsite lengviau atsikvėpti, tai reiškia, kad nesijausite taip, lyg jūsų studento paskolos sąskaitos konkuruoja su pagrindiniais poreikiais, pavyzdžiui, maisto produktais ar sveikatos priežiūra“, – žurnalistams sakė švietimo sekretorius Miguelis Cardona (Migelis Kardona).
Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Karine Jean-Pierre (Karin Žan Pjer) pridūrė, kad J. Bidenas pasinaudos visomis turimomis priemonėmis, kad panaikintų studentų skolas, „nesvarbu, kiek kartų respublikonų išrinkti pareigūnai bandė jam trukdyti“.
Naujieji planai visiškai atitinka praėjusių metų teismo sprendimą, kurį Baltieji rūmai atidžiai išnagrinėjo, sakė aukšto rango Baltųjų rūmų pareigūnas.
Jaunesni rinkėjai padėjo J. Bidenui 2020-ųjų prezidento rinkimuose įveikti tuometinį lyderį respublikoną Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą). Šiemet apklausose atsiliekančiam demokratui taip pat reikės šios svarbios demografinės grupės paramos.
J. Bideno studentų paskolų politika yra svarbi jo tikslo pelnyti jaunuolių pasitikėjimą dalis, tačiau tam buvo pakenkta, kai buvo atmestas jo planas panaikinti daugiau kaip 400 mlrd. dolerių (368,68 mlrd. eurų) skolų.
JAV Aukščiausiajame Teisme dirba trys teisėjai, kuriuos savo kadencijos metu paskyrė D. Trumpas, o pastaraisiais metais teismas smarkiai pasislinko į dešinę, ypač praėjusiais metais, kai buvo panaikinta federalinė teisė į abortą.