Per susitikimą Baltuosiuose rūmuose, į kurį susirinko šaudynių aukų artimieji, J.Bidenas pareiškė, kad policijos fiksuojamas „ginklų vaiduoklių“ skaičius nuo 2016 iki 2021 metų išaugo dešimteriopai.
J.Bidenas, pabrėždamas, kad neprieštarauja teisei nešiotis ginklus, kaip numato Konstitucijos Antroji pataisa, vis tik pažėrė kritikos įtakingai Nacionalinei šaulių asociacijai (NRA) už tai, kad ši ginklų lobistinė organizacija prezidento siūlymą pavadino „radikaliu“.
„Ar radikalu apsaugoti policijos pareigūnus, apsaugoti mūsų vaikus? Tai nėra radikalu – tai elementarus, sveikas protas“, – sakė amerikiečių lyderis, prieš kameras pademonstravęs, kaip galima per kelias minutes surinkti ginklą pasitelkiant specialų rinkinį.
Naujomis taisyklėmis reikalaujama, kad ginklų dalių rinkiniams, leidžiantiems gauti veikiantį šaunamąjį ginklą, būtų taikomi tokie patys reikalavimai kaip ir komerciškai prieinamiems, visiškai surinktiems ginklams, pranešė administracijos pareigūnai.
Pavyzdžiui, prekiautojai, parduodantys „ginklų vaiduoklių“ rinkinius, nuo šiol turės tikrinti potencialių pirkėjų biografiją.
Ginklų rinkinių gamintojai taip pat privalės ant pagrindinių ginklų komponentų nurodyti serijos numerį, o licencijuoti prekiautojai, papildantys savo inventorių „ginklais vaiduokliais“, irgi turės žymėti juos tokiu numeriu, sakoma JAV Teisingumo departamento pareiškime.
Galiausiai, siekiant padidinti atsekamumą, naujos taisyklės įpareigos šaunamųjų ginklų prekiautojus, turinčius federalinę licenciją, saugoti įrašus tol, kol vykdo savo veiklą, o ne 20 metų, kaip yra dabar.
„Ši taisyklė apsunkins nusikaltėlių ir kitų draudžiamų asmenų galimybes įsigyti neatsekamų ginklų; padės užtikrinti, kad teisėsaugos pareigūnai galėtų gauti nusikaltimams išsiaiškinti reikalingą informaciją; padės sumažinti neatsekamų šaunamųjų ginklų, užplūstančių mūsų bendruomenes, skaičių“, – nurodė generalinis prokuroras Merrickas Garlandas.