„Visi turėtų stengtis, kad situacija netaptų grėsminga“, – Briuselyje vykusiame ES užsienio reikalų ministrų susitikime nurodė jis.
Penktadienį Jungtinės Valstijos surengė oro antskrydžius prieš Irano pajėgas ir sąjungininkų sukarintas grupuotes Irake ir Sirijoje.
Smūgiai buvo atsakymas į JAV karių gyvybių pareikalavusią drono ataką prieš amerikiečių bazę Jordanijoje. Dėl sekmadienio atakos JAV apkaltino Irano remiamas jėgas, bet nesmogė taikiniams Irano teritorijoje. Vašingtonas siekia atgrasyti nuo atakų ateityje, bet neįsitraukti į visapusišką karą su Teheranu – to vengia abi šalys.
Jis pridūrė, kad po to, kai Vašingtonas pažadėjo imtis atsakomųjų veiksmų, buvo galima numatyti amerikiečių atsaką.
„Be abejo, kiekvienas išpuolis prisideda prie eskalacijos, ir ministrai išreiškė rimtą susirūpinimą dėl šio proceso“, – nurodė J. Borrellis.
„Galime tik paraginti visus suprasti, kad bet kurią akimirką dėl šios atakų ir atsakomųjų veiksmų serijos kibirkštis gali sukelti platesnį incidentą“, – sakė jis.
Jis taip pat atkreipė dėmesį į karą Gazos Ruože, smurto protrūkį Libano pasienyje, sprogimus Irake ir Sirijoje bei išpuolius prieš laivybą Raudonojoje jūroje.
„Todėl visus kviečiame, kad pabandytume išvengti situacijos paaštrėjimo“, – sakė ES užsienio politikos vadovas.
Vėliau šį mėnesį ES planuoja pradėti karinių jūrų pajėgų misiją Raudonojoje jūroje, siekdama padėti apsaugoti tarptautinius laivus nuo Jemeno husių išpuolių.
Pasak J. Borrellio, misija bus gynybinio pobūdžio ir jos metu nebus vykdomos sausumos pajėgų atakos prieš Jemeno sukilėlius.