„Atrodo, kad (prezidento Nicolas Maduro vyriausybė) nepasitiki savo kariais, nes atsiveža kitų... (taip) dar kartą pažeisdama konstituciją“, – opozicijos kontroliuojamame Nacionaliniame Susirinkime įstatymų leidėjams sakė J.Guaido.
Įstatymų leidėjai tvirtina, kad tik jie turi teisinę galią įsileisti užsienio karines misijas į Venesuelą.
Tuo metu Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Maskvos sprendimas atsiųsti kariškių į Karakasą neprieštarauja Venesuelos įstatymams.
Praeitą savaitgalį buvo pranešta, kad į Karakasą atskrido du Rusijos kariniai transporto lėktuvai, atgabenę 35 tonas karinės įrangos ir apie 100 karių.
Antradienį paskelbtame pranešime Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova sakė, kad Maskva „vysto bendradarbiavimą su Venesuela griežtai laikydamasi tos šalies konstitucijos ir visiškai gerbdama jos teisės normas“.
„Rusijos specialistų buvimą Venesuelos teritorijoje reglamentuoja Rusijos ir Venesuelos vyriausybių susitarimas dėl karinio ir techninio bendradarbiavimo, pasirašytas 2001-ųjų gegužę“, – pridūrė M.Zacharova.
Naftos turtinga Venesuela patyrė ekonomikos krachą, pasižymintį hiperinfliacija bei pagrindinių prekių stygiumi ir privertusį milijonus gyventojų pabėgti iš šalies ar gyventi pusbadžiu.
Vašingtonas ir jo sąjungininkai palaiko Venesuelos opozicijos lyderį J.Guaido ir pripažįsta jį laikinuoju šalies vadovu, tačiau Rusija ir Kinija išreiškė politinę ir ekonominę paramą prezidentui N.Maduro.