Advokatas Abbe'as Lowellas sekmadienį patvirtino, kad sausio-rugpjūčio mėnesiais J.Kushneris, naudodamasis asmenine elektroninio pašto dėžute, iš Baltųjų rūmų pareigūnų gavo ar atsakė į beveik šimtą elektroninių laiškų.
Asmeninio elektroninio pašto naudojimas vyriausybės reikalams – politiškai jautrus klausimas.
Praeitais metais vykusios prezidento rinkimų kampanijos metu D.Trumpas nuolat puolė varžovę demokratę Hillary Clinton už tai, kad ji, eidama valstybės sekretorės pareigas, naudojo asmeninį elektroninio pašto serverį.
Tai paskatino Federalinių tyrimų biurą (FTB) pradėti tyrimą ir temdė didžiąją dalį H.Clinton rinkimų kampanijos.
Anot A.Lowello, J.Kushnerio atveju elektroniniai laiškai, siunčiami į ir iš asmeninės pašto dėžutės, dažniausiai apimdavo „persiunčiamus naujienų straipsnius ar politinius komentarus. Tai dažniausiai nutikdavo tuomet, kai kas nors inicijuodavo susirašinėjimą siųsdamas elektroninį laišką į jo asmeninę, o ne Baltųjų rūmų pašto dėžutę“.
Advokato teigimu, J.Kushneris aptarti reikalams, susijusiems su Baltaisais rūmais, naudoja Baltųjų rūmų elektroninę pašto dėžutę. A.Lowellas sakė, kad visi neasmeniniai elektroniniai laiškai buvo persiųsti į J.Kushnerio oficialią pašto dėžutę ir „visi jie buvo apsaugoti“.
Kampanijos metu D.Trumpas nuolat puolė H.Clinton sakydamas, kad ji turėtų būti teisiama už netinkamą elgesį su slapta informaciją, varžovę vadino „sukčiuviene Hillary“. Jis tokią retoriką tęsė net ir išrinktas prezidentu.
Buvęs FTB direktorius Jamesas Comey teigė, kad nors H.Clinton ir jos padėjėjai buvo „visiškai neatsargūs“ su slapta informacija, nėra jokių įrodymų, kad kas nors ketino nusižengti įstatymui ir rekomendavo nepateikti kaltinimų. Teisingumo departamentas su tokiomis FTB išvadomis sutiko.