„Pagal turimą informaciją kovo pabaigoje – balandžio pradžioje priešas planuoja pradėti plataus masto puolimą ir rengti koncentruotus smūgius, kad atkirstų „Wagner“ dalinius nuo pagrindinių Rusijos ginkluotųjų pajėgų pajėgų“, – nurodo J.Prigožinas.
Jo privati karinė kompanija veikia Bachmuto rajone, kur šiuo metu vyksta intensyviausios kovos. Laikraštis „Financial Times“, remdamasis JAV vertinimais, pranešė, kad J.Prigožino kompanija per kovas Soledaro ir Bachmuto apylinkėse neteko 4 tūkst. kovotojų, dar 10 tūkst. jų buvo sužeisti.
„Turime susikaupti ir laukti priešo smūgių bei būti pasirengę tuos smūgius atremti. Manau, kad turime dar porą savaičių laiko pasiruošti. O tada, jei to nepadarysime, kaip sakoma, bus per vėlu gerti Boržomį“, – dieną prieš tai savo kanale rašė J.Prigožinas.
Anksčiau jis ne kartą kritikavo Rusijos kariuomenės vadovybės veiksmus. Ypač jis skundėsi, kad jo pajėgos negauna reikiamo kiekio šaudmenų.
Tuo pat metu, kai rengiamasi Ukrainos kontrpuolimui, Rusijos pajėgų sėkmingo puolimo galimybės tirpsta.
Amerikos karo studijų institutas (ISW) pažymi, kad Rusijos puolimas pasiekė piką be jokių apčiuopiamų rezultatų.
„Besitęsiantys Rusijos puolimai palei Svatovo-Kreminos liniją, aplink Bachmutą, Avdijivkos-Donecko ir Vuhledario frontuose nedavė daugiau nei nedidelių taktinių laimėjimų“, – teigiama ISW kasdienėje ataskaitoje.
Kartu tyrėjai pabrėžia, kad Rusijos ginkluotųjų pajėgų puolimas baigsis nepriklausomai nuo to, ar Rusijos kariuomenė užims Bachmutą, ar ne. Maskvos puolamosios operacijos Kupjansko, Svatovės ir Kreminos kryptimis Luhansko srityje „taip pat nedaro didelės pažangos“.