„Atlikę tolesnę konkrečių baliono formos skraidančių objektų, anksčiau pastebėtų Japonijos oro erdvėje, įskaitant 2019-ųjų lapkritį, 2020-ųjų birželį ir 2021-ųjų rugsėjį, analizę, padarėme išvadą, kad pagrįstai manoma, jog tai Kinijos paleisti bepiločiai sekimo balionai“, – vėlai antradienį paskelbtame pareiškime sakė Gynybos ministerija.
Ji teigė, kad „griežtai pareikalavo, kad Kinijos vyriausybė patvirtintų [incidento] faktus“ ir „kad tokia situacija ateityje nepasikartotų“.
„Užsienio nepilotuojamų sekimo balionų ir kitų priemonių vykdomi oro erdvės pažeidimai yra visiškai nepriimtini“, – priduriama jame.
Japonijos žiniasklaida trečiadienį pranešė, kad vyriausybės pareigūnai svarsto galimybę sušvelninti taisykles dėl oro objektų, pažeidžiančių jos oro erdvę, numušimo.
Šiuo metu ginklai gali būti naudojami tik esant aiškiam ir realiam pavojui, pranešė naujienų agentūra „Kyodo“.
„Šis atvejis, manau, kelia mums nerimą, kad Japonijos gynyboje gali atsirasti didžiulė skylė“, – trečiadienį posėdyje sakė valdančiosios partijos saugumo politikos vadovas ir buvęs gynybos ministras Itsunori Onodera.
Praėjusią savaitę Japonija pareiškė, kad, atsižvelgdama į Jungtinių Valstijų numuštą Kinijos sekimo balioną, kirtusį JAV teritoriją, iš naujo analizuoja kelis incidentus, susijusius su neatpažintais objektais virš jos oro erdvės.
Po šio incidento JAV kariuomenė pakoregavo radarų nustatymus, kad būtų galima aptikti mažesnius objektus, ir aptiko dar tris neatpažintus orlaivius, kuriuos prezidentas Joe Bidenas įsakė numušti: vieną – virš Aliaskos, kitą – virš Kanados, o trečią – virš Hurono ežero prie Mičigano.